Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2019.02.21. 09:02

Ēnu diena

13.februārī notika Latviju visaptverošs notikums – Ēnu diena. Tā ir lieliska iespēja skolēniem vienu dienu iesaistīties darbā kopā ar savu Ēnu devēju – kādas profesijas pārstāvi.

Šogad 11.a klases skolniecēm Elīnai Domorackai un Vitai Petrovai bija unikāla iespēja ēnot Latvijas Saeimas deputātu Edgaru Kucinu, kurš ir mūsu skolas absolvents!

Ēnu diena Saeimā ir notikums, kuram ir precīzi izplānota programma. Šajā dienā skolēni var uzzināt, kāda ir Saeimas darbinieku ikdiena, kā notiek komisiju un frakciju sēdes. Piemēram, meitenes bija klāt savam ēnu devējam Izglītības komisijas sēdē, frakcijas «Saskaņa» sēdē un Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces uzrunā. Bija iespēja paskatīties uz balsošanas procesu, kā komisijas locekļi izvirza priekšlikumus un kā rodas jauni lēmumi. Ēnas arī varēja izjust lielu atbildību, jo no lēmuma ir atkarīga Latvijas iedzīvotāju nākotne. Pārsteidza, cik ilgas ir sēdes un ka Saeimas darbiniekiem dažreiz vienas dienas laikā jāstrādā ne tikai dažādās konferenču zālēs, bet pat ēkās. Ļoti nopietna ir kodu sistēma, kura obligāti jāizmanto visiem deputātiem. Pēc pusdienām mums bija laiks, lai apskatītu Saeimas ēku. Tās izmērs un greznība nevienu neatstāja vienaldzīgu, tieši tur var izjust patriotisma spēku.

Diena tika pavadīta lietderīgi un aizraujoši, garlaikoties nebija laika, jo Latvijas Saeima lieliski organizēja šo pasākumu, tās programma bija motivējoša. Jauniešiem jau pat tagad ir iespējams iesaistīties Saeimas darbā ar Latvijas parlamenta projekta «Jauniešu Saeima» palīdzību.

Īpaša pateicība E.Kucina kungam, kurš padarīja mūsu dienu tiešām neaizmirstamu! Bija ļoti jauki iepazīties ar tādu cilvēku. Cerams, tā nav pēdējā tikšanās. Ēnu diena sniedz pieredzi, jaunus draugus, pozitīvas emocijas, motivāciju, arī skaidrību par savu nākotni.

Informāciju sagatavoja 11.a klases skolnieces E.Domoracka un V.Petrova

Bilžu Galerija

View the embedded image gallery online at:
https://vsk15.lv/%C4%93nu-diena#sigProId3ce01a1667

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs