Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2020.02.25. 09:02

Ēnu diena Daugavpilī

Šī gada 12. februārī notika JA organizētais ikgadējais pasākums “Ēnu diena”. Tā ir neatņemama pieredze skolēniem un uzņēmumiem visā Latvijā. Arī šogad iespēju pieteikties un “ēnot” kādu speciālistu izmantoja daudzi.

Kā katru gadu ir nozares, kuras skolēni izvēlas vairāk, šogad tā bija medicīna. Mūsu skolas skolēni izvēlējās daudz savādāku sfēru profesijas tādas kā domes priekšsēdētājs, laboratorijas speciālists (elektroforēze), programmatūras testētājs u.c. Šogad mūsu skolas ēnotāju skaits 5. -12. klasē bija seši.

Uz katru vakanci ir ļoti daudz gribētāju, tāpēc svarīga ir motivācijas vēstule, ko raksta ēnotāji, apliecinot, cik nozīmīga ir šī iespēja tieši viņiem. Tās ir vienas no prasmēm, kas ir svarīgas darba dzīvē, un ko skolēni apgūst jau tagad. Ir jāprot izskaidrot savu motivāciju, tajā pašā laikā palielīt sevi, kas nebūt nav viegli.

Ēnu dienas pasākums skolēniem iemāca darba kultūru, sākot jau ar to, ka uz darbu jāierodas laicīgi, ka darbā svarīgs ir arī tas, kā apģērbies darbinieks (dažām profesijām ir savs speciālais aprīkojums, citiem piederīgs ir formāls ģērbšanās stils u.tml.), darbā ir pienākumi, kas ir jāveic, eksistē vairāki normatīvie dokumenti, kas ir jāievēro (Ētikas kodekss, iekšējie kārtības noteikumi u.tml.).

Ēnu diena nav ekskursija, jo tajā skolēns 4 – 6 h ne tikai vēro, uzzina, interesējas un iepazīst, bet var arī izmēģināt savas spējas noteiktajā profesijā. Iespējams tieši šāda pieredze var nākt par labu nākotnes profesijas izvēlei, padarot to vieglāku, vai tieši otrādi izmainīs visus priekšstatus par darbu kādā sfērā.

Informāciju sagatavoja: Gunda Pastare

Bilžu Galerija

View the embedded image gallery online at:
https://vsk15.lv/%C4%93nu-diena-daugavpil%C4%AB#sigProId421071908c

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs