Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2014.11.11. 15:11

Šī zeme esam mēs paši, un savu valsti veidojam mēs paši

Ikviens dzimšanas brīdis ir zvaigznēs ierakstīts. Kā cilvēkbērnam, tā arī valstij. Dzimšanas dienu neizvēlas, bet to svin un gaviļnieku sumina. Mūsu skaistajai un dārgajai Latvijai aprit 96. Katram īstenam šīs zemes patriotam tie ir tikpat īpaši svētki kā paša vai savu tuvāko cilvēku dzimšanas diena. Tāpat kā katrs savā gadu mijā, arī Latvijas gadskārtu svētkos mēs pārdomājam to, kas gada laikā noticis, kas mainījies, kas piepildījies, ko varbūt varējām darīt citādāk vai kas tomēr neizdevās.

18. novembris – ar šo datumu sākās Latvijas valsts vēstures lappuses. Dzimtenes mīlestības sākums meklējams katra ģimenē, kuri audzina krietnus un godprātīgus bērnus. Skola šo patriotisma audzināšanu var akcentēt, paspilgtināt, bet jau ģimenē asinīs jābūt ierakstītam, ka Latvijas vārds rakstāms ar lielo burtu. Valsts svētki ir laiks, kad mēs jo īpaši izjūtam patriotismu. Patriotismu nevar iekalt no mācību grāmatām vai iemācīties, lasot vēsturiskus romānus. Patriotisms dzīvo mūsos, aug līdzi laikam, un tā izpausmes mainās tāpat, kā mainās dzīve mums visapkārt. Visi, kas ik dienu sajūt Latvijas sirdspukstus savās domās, ir patrioti. Ikviens ražīgs, labi veikts darbs, pieredze un zināšanas ir patriotisms. Ja mēs meklēsim kopīgo, nevis atšķirīgo, valdīs lielāka sirsnība. Katrs mūsu labais darbs, labā doma, drauga atbalsts veido daļiņu no gaismas. Jo visi kopā un ikkatrs no mums ir Latvija.

Latvijas valsts ģerboni rotā uzlecoša saule. Vēlēsim savai Tēvu zemei saules mūžu! Savā sirdī dienu no dienas iedegsim to gaismu, ko izstaro trīs zvaigznes Latvijas debesīs - Latvijas mīlestība, tauta un brīvība.

Mīlestību, saticību, labestību ikvienā mājā!

Vēlu mums visiem gaišus, skaistus, sirsnīgus un priecīgus valsts svētkus!

Daugavpils 15. vidusskolas direktors Anatolijs Gržibovskis

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs