Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2015.10.29. 12:10

Šajā mācību gadā turpinās programma „ Skolas auglis”.

Mūsu skolā atkal sāks darboties atbalsta programma „Skolas auglis”, kas tiek nodrošināta ar Eiropas Savienības un valsts līdzfinansējumu.

Programmas mērķis ir veicināt augļu un dārzeņu patēriņu skolēnu vidū, veicinot veselīgas ēšanas paradumus un nākotnē samazinot veselības aprūpes izmaksas, ko izraisa aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimības. Zemkopības ministrija informē, ka Eiropas Komisija šogad programmā piešķīrusi nepieciešamo summu 975 995 eiro apmērā. Programmu 90% apmērā finansēs no ES budžeta, bet atlikušos 10% - no valsts budžeta.

ES līdzfinansētā programma skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem Latvijas skolās sāka darbu 2010.-2011.mācību gadā. Tolaik programmā piedalījās 63% izglītības iestāžu no kopējā valsts izglītības iestāžu skaita, savukārt pagājušajā mācību gadā skolu skaits sasniedza 91%.

Programmas ietvaros no 2015.gada 2.novembra līdz 2016.gada 5.februārim visi 1.-9.klašu skolēni saņems bezmaksas augļus un dārzeņus vai to asorti porcijas (ābolus, bumbierus, kāpostus, kolrābjus, burkānus, kāļus), kā arī skolā jāorganizē dažādi izglītojoši pasākumi, lai uzlabotu skolēnu zināšanas par augļu un dārzeņu veselīgo ietekmi uz veselību.

Ēdīsim veselīgi!

Informāciju sagatavoja soc.ped. E.Pirogova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs