Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2021.09.14. 09:09

“Mācīties vienam no otra – veidot nākotni!” ERASMUS + Partnerības projekta skolotāju tikšanās Daugavpilī

ES Erasmus+ programmas (KA2) skolu apmaiņas partnerību projekts “Mācīties vienam no otra - veidojot nākotni” (Nr. 2019-1-LV01-KA229-060348_3) turpinās, ar pirmo šī mācību gada aktivitāti – projekta skolotāju tikšanos Daugavpilī. Galvenais šī projekta mērķis ir uzņēmējdarbības izglītības veicināšana, bet tikšanās mērķis - iepazīšanās ar partnervalstu skolu izglītības sistēmu, meistarklases, sadarbība ar reģionāliem uzņēmumiem, uzņēmumu apmeklējumi, piedalīšanās darba procesā u.c. aktivitātes.

No 8.līdz 11.septembrim notika starptautiskā tikšanās, ko organizēja Daugavpils 15.vidusskola. Daugavpilī viesojās vienpadsmit skolotāji no partnervalstīm: Vācijas, Čehijas, Itālijas un Grieķijas. Programmas aktivitāšu ietvaros 9.septembrī skolotāji apmeklēja Daugavpils pilsētas domi, kurā ieguva iespēju uzzināt par biznesa un uzņēmējdarbības iespējām pilsētā, par atbalstu, ko sniedz pašvaldība jaunajiem uzņēmējiem. Šo informāciju prezentēja Olga Tolmačova. Tāpat nozīmīga bija Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Alekseja Vasiļjeva uzruna, kurā tika uztverts sadarbības, starptautiskas pieredzes un izglītotu pedagogu nozīmīgums.

Pēc tikšanās Domē partnervalstu pedagogi turpināja iepazīt Daugavpili ekskursijā pa Cietoksni un Marko Rotko mākslas centru. Ļoti nozīmīga pieturvieta programmā bija mākslas galerija “Baltais zirgs”, jo ārzemju viesi iepazina Daugavpils mākslinieku rokdarbus un iepazina iespējas veidot uzņēmējdarbību mākslas virzienā.

10.septembrī viesus sagaidīja interesanta viesošanās LCB Ģimenes digitālās aktivitātes centrā. Šī pasākuma ietvaros skolotāji no partnervalstīm izpētīja digitālās iespējas, kas ir pieejamas jauniešiem un skolēniem. Kopā diskutējām, ka IT joma pašlaik ir ļoti nozīmīga jebkura biznesa uzsākšanā un vadīšanā. Turpat blakus Ģimeņu digitālajam aktivitātes centram atrodas Šmakovkas muzejs, kurš sadarbojas ar uzņēmējiem no z/s “Sēlija”. Muzejā partnervalstu skolotāji ieguva ieskatu vēsturē, kā arī ieguva iespēju uzzināt vairāk par uzņēmējdarbības iespējām, izmantojot Latgalē un Latvijā kopumā pieejamajiem dabas resursiem.

Turpinājumā skolotāji devās uz Daugavpils 15.vidusskolu, kurā notika tikšanās ar skolas direktoru Anatoliju Gržibovski un administrāciju - Ludmilu Iļiško, Nataļju Murzjonoku, Vilni Vanaģeli, skolotājiem un skolēniem. Tikšanās laikā projekta dalībnieki saņēma informāciju par skolu, par izglītības sistēmu kopumā, piedalījās ekskursijā pa skolu, kā arī meistarklasēs kabinetos. Izsakām lielu paldies skolas saimei un īpašs paldies skolotājiem, kas piedalījās viesu uzņemšanā: Inai Romanovskai, Olgai Babiško, Irīnai Marcinkevičai, Jadvigai Vasiļonokai, Olgai Macko, Elvīrai Pirogovai, Gundai Pastarei u.c.

Šajā projektā kopā ar Daugavpils 15.vidusskolu piedalās arī Daugavpils 16.vidusskola un projekta koordinatore Jeļena Sardiko. Paldies par atbalstu un sadarbību!

Mēs varam lepoties par savu skolu, par pilsētu un par valsti! Tikšanās viesi ir iedvesmoti un gatavi turpmākajām projekta darbībām, kas jau ļoti ātri tuvojas – brauciens pie partneriem Grieķijā, gaidāms jau oktobra sākumā.

Informāciju sagatavoja pedagogs –karjeras konsultants Gunda Pastare

 

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2021.09.14. 09:09

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs