Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2015.02.25. 09:02

„Divi Edgari”

Mūsu skolas 3. stāvā jau divas nedēļas ir aplūkojami vizuālās mākslas skolotāja Edgara Davidčuka darbi.

Visi šie darbi ir mācību zīmējumi no studiju gadiem mākslas skolā „Saules Skola” un DU Mūzikas un Mākslu fakultātē. Lielākā daļa no tiem ir akadēmiskie zīmējumi – portrets, klusā daba, uzmetumi. Visjaunākajam no šiem darbiem ir vismaz 5 gadi, vecākajam – vairāk kā 10. Mīļākās darba tehnikas – sausie pasteļi, ogle, monotīpija.
    „1997. gadā es ierados Daugavpilī, lai mēģinātu uzsākt mācības mākslas skolā(tolaik- koledžā) „Saules Skolā”. Tas sekmīgi tika izdarīts un topošā makslinieka gaitas varēja sākties. 5 studiju gados bija gan kritumi, gan kāpumi un paldies Dievam, kāpumu bija vairāk nekā kritumu. Esmu pateicīgs manai Saules Skolai, jo visi pamati – kompozīcijas prasmes, zīmējuma tehnika, proporciju uztvere, krāsu redze, tēlveide – tas viss tika ielikts tieši Saules Skolā, kas vēlāk Daugavpils universitātē tika padziļināts, klāt nāca arī teorētiskie, pedagoģiskā ievirziena priekšmeti, lai gan tobrīd ar darbu skolā sevi nesaistīju.

Šobrīd aktīvi radoši darbojos vizuālās mākslas pulciņā „Palete”, kuru, man par lielu prieku, apmeklē arī daži mūsu skolas audzēkņi. Kopā fantazējam, domājam, plānojam un radām. Nāc bariņā arī tu!”

Edgars Davidčuks

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs