Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2015.03.02. 17:03

„F. Bārda – laimes dzejnieks” – konkurss Daugavpils 16. vidusskolā

„Pie tumšas dziļas akas kluss eņģelis raudāja, un viņa asara akā kā zvaigznīte iekrita.”

Vienam no latviešu spilgtākajiem romantiķiem šā gada janvārī apritēja 135 gadi. Latviešu literatūras mantojumā F. Bārda atstājis dzeju, kurai raksturīgs dzīvības un nāves motīvs. Viņa dzeja skan arī mūsdienās – dziesmās, grāmatās, arī dažādos konkursos.

Daugavpils 16. vidusskolā 26. martā sanāca kopā pilsētas 10.–11. klašu skolēni uz konkursu, veltītu F. Bārdas piemiņai. Pasākums sākās ar vidusskolēnu priekšnesumu, kurā skanēja dzejnieka dzejas teksti.

Pats konkurss tika organizēts 4 posmos, kuros bija jāparāda zināšanas par F. Bārdas biogrāfiju un daiļradi. Skolas zālē bija jūtams sacensību gars. Pēc katra posma komandas uzzināja savus rezultātus, un tas lika visiem saņemties, lai turpinātu cīņu.

Mūsu skolu konkursā pārstāvēja 11. klases meiteņu komanda – D. Druse, V. Jerjomina, A. Kostjukeviča, J. Maksimova.

Meitenes bija rūpīgi sagatavojušās konkursam, izstudējot informāciju par dzejnieka dzīves faktiem un daiļradi. Kopvērtējumā – 2. vieta. Tas ir apsveicams rezultāts. Arī pašām meitenēm bija liels prieks, un šajā mācību gadā latviešu valodas konkursos tā jau ir 3. uzvara.

Liels paldies Diānai, Vitai, Anastasijai, Jekaterinai par ieguldīto darbu, gatavojoties šim konkursam, un par veiksmīgo piedalīšanos! Ceru, ka arī nākamajā mācību gadā veiksmīgi startēsim latviešu valodas konkursos.

Latviešu valodas skolotāja S. Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs