Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2016.04.25. 11:04

„Latviešu valodas sprints”

Š.g. 21.aprīlī Daugavpils 15.vidusskolā pulcējās 10 komandas no 10 pilsētas skolām. Lielu interesi izraisīja konkurss 2.klasēm „Latviešu valodas sprints”, kuru organizēja 15.vidusskolas skolotājas J.Bogatkeviča un J. Dalecka.

Konkursā tika aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas mazākumtautību skolu 2.klašu skolēnu komandas 4 cilvēku sastāvā.

Konkursa mērķi bija: rosināt un aktivizēt skolēnu interesi par latviešu valodu, pilnveidot savas zināšanas latviešu valodā, mācīties darboties komandā, ka arī veicināt Daugavpils sākumskolu sadarbību.
Konkurss notika ļoti pozitīvā labvēlīgā gaisotnē. Bērni strādāja ar interesi, aktīvi un aizraujoši. Konkursā tika paredzēti 7 uzdevumi, kuros tika pārbaudītas visas valodas iemaņas un prasmes: klausīšanās, rakstīšana, lasīšana, runāšana.
Kā katrā nopietnā pārbaudes darbā, ieskaitē vai eksāmenā pirmais uzdevums bija klausīšanās. Šoreiz bērniem piedāvāja nevis noklausīties tekstu, bet noskatīties multfilmu „Kā lupatiņi šūpojās” un izpildīt testa uzdevumu darba lapā. Vēl bērni strādāja ar tekstu no kura „vējš” izpūta vārdus un vajadzēja rekonstruēt tekstu, saturiski pareizi ielīmējot vārdus. Tā kā bērniem sākumskolā, ņemot vērā vecuma, nervu sistēmas  īpatnības, ir nepieciešams pārtraukums vai fizkultūrpauze viens no uzdevumiem bija īsts sprints – stafetes veidā bērni sakārtoja mēnešus. Skolēni ar prieku turpināja strādāt pēc skriešanas, minēja krustvārdu mīklu un laboja kļūdas skolēna-ārzemnieka darbā.

Konkursu vērtēja Daugavpils 15.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāju žūrija: I.Bohāne un S.Lukaševiča, kuras uzmanīgi laboja kļūdas un raiti skaitīja punktus.

Pirmo vietu ieguva Krievu vidusskolas-liceja komanda, bet otro – skolas saimnieki – Daugavpils 15.vidusskolas komanda: Emīls Atamaņukovs, Milana Astašonoka, Santa Tihonova un Artjoms Bullis. Apsveicam un lepojamies!

Komandas tika apbalvotas ar Daugavpils 15.vidusskolas Diplomiem, Pateicībām un pārsteiguma balvām.

Sakām lielu paldies visām pilsētas latviešu valodas skolotājām par piedalīšanos, atbalstu, labu komandu sagatavošanu!

Paldies arī klases audzinātājām T.Kličevai un V.Zikejevai par komandas atbalstu!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja J. Bogatkeviča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs