Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2018.05.14. 12:05

„Latvijas robotikas čempionāts RTA 2018” Maltā

 

Jau ne pirmo gadu mūsu skolas skolēni piedalās robotikas sacensībās. 22. aprīlī skolēni devās uz Maltu, lai piedalītos pasākumā „Latvijas robotikas čempionāts RTA 2018”, ko organizē RTA Inženieru fakultāte sadarbībā ar Rēzeknes novada domi.

Sacensību mērķis bija veicināt jauniešu (studentu, skolēnu, amatieru, kā arī ikvienu interesentu) interesi par inženierzinātnēm un attīstīt robotiku Latgales reģionā. Sacensībās varēja iepazīt robotikas aizraujošo pusi, satikt vienaudžus, kuri jau ir uzbūvējuši robotus, iepazīties ar entuziastiem un pasniedzējiem, kuri ir gatavi dalīties pieredzē ar savām zināšanām un prasmēm. Sacensībās piedalījās 323 roboti no dažādām Latvijas skolām, arī no Lietuvas.

Dalībniekiem bija piedāvātas 9 disciplīnas: Mini Sumo; Folkrace; Līnijsekošana; iRobot sumo; LEGO Sumo; LEGO Folkrace; LEGO līnijsekošana; Freestyle; Drone racing, kas ir pavisam jauna disciplīna. Sacensības tiesāja un tajās piedalījās arī Latvijas robotikas entuziasti, kuri pēdējos gados ir guvuši uzvaras tādās prestižās robotikas sacensībās kā Robotex Igaunijā, RobotChallenge Austrijā un Ķīnā, RoboGames ASV un International Robot Sumo Tournament Japānā, apliecinot Latvijas konkurētspēju pasaules līmenī.

Mūsu skolēni Dārija Podberecka, Georgijs Jefimovs, Vanesa Kostjuka, Vita Petrova, Ņikita Prževosskis, Margarita Laitāne piedalījās Lego un mini sumo disciplīnās un izcīnīja 4. vietu LEGO līnijsekošanā, kur robota uzdevums bija pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt doto trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma, un 3. vietu LEGO Folkrace, kur roboti sacentās šķēršļu trasē, kuru ir spējīgi izbraukt vien izveicīgākie un attapīgākie roboti.

Apsveicam mūsu skolēnus un pateicamies par centību, kā arī lepojamies ar to, ka viņi tik veiksmīgi pārstāvēja mūsu skolu!

Informāciju apkopoja robotikas pulciņa vadītājs, informātikas skolotājs Dmitrijs Marcinkevičs

 

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2018.05.17. 09:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs