Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2016.03.21. 20:03

10 gadu jubileja Latgales latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskajiem lasījumiem

Kā ik katru gadu, arī šajās pavasara brīvdienās latviešu valodas skolotāji pulcējās Daugavpils 3. vidusskolā, lai dalītos pieredzē.

Latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskajiem lasījumiem šogad bija pirmā lielā apaļā jubileja –10 gadi. Katru gadu metodisko lasījumu tēma atšķiras, un šo pasākumu skolotāji vienmēr apmeklē kuplā skaitā. Šādās reizēs prieks satikt citu skolu kolēģus, bet visvērtīgākā lieta šai pasākumā ir dzirdēt, kā latviešu valodu māca skolotāji citās skolās.
Šogad metodisko lasījumu tēma bija „Lasītprasme – pamats valodas prasmju (lasīšana, klausīšanās, rakstīšana, runāšana) pilnveidei latviešu valodas un literatūras stundās”.  Savus darbus pasākumam bija iesnieguši 29 skolotāji. Visi darbi tika apkopoti kompaktdiskā, un katra skola, kura bija iesūtījusi metodiskajiem lasījumiem darbu, ieguva kompaktdisku savā īpašumā.  Mūsu skolas latviešu valodas skolotājas šogad bija īpaši aktīvas, jo metodiskajiem lasījumiem tika iesniegti 7 darbi.

Sākumskolas posmā 2 darbi – J.Bogatkevičas materiāls „Manas idejas tēmas „Profesijas” apgūšanai 2. kl.” un J.Daleckas materiāls „Burtu un skaņu rakstība 1. klasē.”

Pamatskolas posmā 3 darbi – N.Kuzminas materiāls „M.Freimaņa dzejas pasaulē” (literatūra 9.kl.) un „Čats jeb tērzēšana internetā” (valoda 9. kl.), R.Paškevičas materiāls „Lasīšana – mūsdienu problēma vai novecojis vaļasprieks” (9.kl.) un I.Romanovskas materiāls „A.Sakses literārās pasakas” (7.kl.).

Vidusskolas posmā 1 darbs – S.Lukaševičas un I.Bohānes materiāls „Ieteikumi un rekomendācijas darbam ar tekstu, gatavojot skolēnu CE latviešu valodā 12. kl.”

Tā bija lietderīgi pavadīta diena, daudz spilgtu iespaidu un jaunas idejas radošam darbam.

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja S.Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs