Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2018.03.02. 13:03

100.gadadienu gaidot!

 

« ... Ir labi, ka cilvēks savu dzimto zemes stūri spēj mīlēt un cienīt vairāk nekā visus citus. Šī sajūta uztura un stiprina mūsos jauko pieticības prātu....» ( M. Kaudzīte)

Konkursi «Manas dzimtās zemes stūrītis» un « Zem saules zīmes»

Kā jau pamanījāt pagājušajā mācību semestrī, mūsu skolā aizsākās oriģināls un aizraujošs pasākumu cikls, kas ir veltīts mūsu valsts Latvijas 100. gadadienai.
Jau ir norisinājies pirmais pasākums sākumskolai „ Skaista mana tēvu zeme”, nu un ir pienākusi kārta otrajam pasākumam «Manas dzimtās zemes stūrītis».
Tas ir domāts 5.-6.klašu audzēkņiem, un tajā ir apvienotas 5 sadaļas: 1.daļa „Daugavpils”, 2.daļa „Valsts”, 3.daļa „Vēsture”, 4.daļa „Svētki”, 5.daļa „Zīmes”.
Vēl arī 7.un 8.klašu skolēniem notiks savs pasākums « Zem saules zīmes», kurā ir arī iekļautas 1.daļa „Latgale ”, 2.daļa „Svētki ”, 3.daļa „Folklora”, 4.daļa „Valoda”, 5.daļa „Literatūra”.
Skolas mājaslapas sadaļā „Latvijai- 100” tiks ievietotas abas prezentācijas ar šīm 5 sadaļām, lai katrs skolēns neklātienē -  gan mājās viens pats vai kopā ar ģimeni, gan klases stundu laikā kopā ar skolotāju vai klasesbiedriem- varētu iepazīties ar nākamā konkursa materiāliem! Pēc tam klātienē skolas aktu zālē tiks organizēts konkurss, uz kuru tiks aicināta komanda 6 cilvēku sastāvā, kura arī aizstāvēs savas klases godu un demonstrēs visplašākās un visdziļākās zināšanas par atbilstošo tēmu!
 Katrai sadaļai ir izvēlēts moto un katrā ir 10 jautājumi, kuru mērķis ir padziļināt bērnu zināšanas un viņu interesi par savas valsts un pilsētas vēsturi, tās ievērojamākajiem kultūras, arhitektūras un vēstures pieminekļiem, par latviešu svētkiem un senajām zīmēm un to nozīmi, par latviešu valodniecības un literatūras jautājumiem, sekmējot bērna kā zinošas, izglītotas un inteliģentas personības veidošanos.

Materiālu sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja I. Romanovska un direktora vietniece audzināšanas jomā N. Murzjonoka.

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2018.10.29. 19:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs