Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2016.03.30. 07:03

12.a klases skolēnu mācību brauciens uz Saeimu

Mācību ekskursijas uz Saeimu organizēšana 12. klases skolēniem, kuriem ir  mācību priekšmets „Politika un tiesības”, kļūst par labu skolas tradīciju.

18. martā 12.a klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju S. Beketovu un klases audzinātāju J. Kazačonoku, sagaidījāt kā neaizmirstamu mācības ceļojumu uz Saeimu.

No sākuma skolēni apmeklēja Saeimu, kur viņiem  izstāstīja par tās vēsturi. Daži no faktiem mūs patiešām pārsteidza. Vislielāko iespaidu atstāja zāle, kurā notiek Saeimas sēdes un kuru mēs visbiežāk redzam televīzijā.  12.a klases skolēni uzzināja par Saeimas sēdes kārtību, par to, kam ir tiesības apmeklēt sēdes. Pati ēka ir ļoti skaista un ir piedzīvojusi restaurāciju jau vairākas reizes, saglabājot sākotnējo dizainu. Saeimā skolēniem bija iespēja sajust sevi deputātu lomā, un tas bija interesanti!

Pēc ekskursijas devāmies uz  Latvijas Nacionālo bibliotēku. LNB ir vispārpieejama universāla zinātniskā bibliotēka.  Latvijas Nacionālās bibliotēkas misija ir sekmēt izglītota, informēta un konkurētspējīga indivīda un sabiedrības garīgo un intelektuālo attīstību, veidojot informācijas resursu krātuves, nodrošinot tām kvalitatīvu pieejamību un koordinējot visas valsts bibliotēku sistēmas darbību. Skolēnam tika iedota iespēja uzdot ekskursijas vādītājiem  jautājumus, kuri viņus interesēja, un uzzināt visu, kas notiek LNB.

Šī ekskursija ļoti patika gan skolotājiem gan skolēniem, jo viņi pavadīja savu laiku ne tikai interesanti, bet arī lietderīgi. Paldies visiem, kas organizēja mācību braucienu!

Informāciju apkopoja S. Beketova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs