Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2014.10.10. 14:10

12.a klases skolēnu mācību brauciens uz Saeimu

Mācību ekskursijas uz Saeimu organizēšana 12. klases skolēniem, kuriem tagad ir jaunais mācību priekšmets „Politika un tiesības”, kļūst par labu tradīciju.


3. oktobrī 12.a klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju S. Beketovu un klases audzinātāju R. Peredņu, sagaidījāt ne tikai kā Skolotāju dienu, bet arī kā neaizmirstamu mācības ceļojumu uz Saeimu.

Ceļojums sākās plkst. 7.00, un mājās vidusskolēni atgriezās tikai vakarā. No sākuma skolēni apmeklēja Saeimu, kur viņiem  izstāstīja par tās vēsturi. Daži no faktiem mūs patiešām pārsteidza. Vislielāko iespaidu atstāja zāle, kurā notiek Saeimas sēdes un kuru mēs visbiežāk redzam televīzijā.  12.a klases skolēni uzzināja par Saeimas sēdes kārtību, par to, kam ir tiesības apmeklēt sēdes. Pati ēka ir ļoti skaista un ir piedzīvojusi restaurāciju jau vairākas reizes, saglabājot sākotnējo dizainu. Saeimā skolēniem bija iespēja sajust sevi deputātu lomā, un tas bija interesanti!
Pēc ekskursijas devāmies uz citu ēku, lai varētu satikties ar Saeimas deputātu Sergeju Potapkinu.  Skolēnam tika iedota iespēja uzdot viņam jautājumus, kuri viņus interesēja, un uzzināt visu, kas notiek gan Saeimā, gan ārpus tās. Politiķis laipni atbildēja uz visiem jautājumiem, pat arī ne pārāk patīkamiem. Šī diskusija rosināja uz  pārdomām un bija ļoti patīkami, ka politiķis uztvēra skolēnus kā vienlīdzīgus cilvēkus.

Šī ekskursija ļoti patika gan skolotājiem gan skolēniem, jo viņi pavadīja savu laiku ne tikai interesanti, bet arī lietderīgi. Paldies visiem, kas organizēja mācību braucienu!

Informāciju apkopoja vēsture skolotāja S. Beketova.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2014.10.10. 14:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs