Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2015.05.18. 20:05

3. vieta Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās

Apsveicam komandas dalībniekus – 11. klases skolēnus:

Andri Ornicānu (komandas kapteinis), Alekseju Jakubovski, Denisu Kudrjavcevu, Anastasiju Kostjukeviču, Tatjanu Svincicku un Vitu Jerjominu! Komandu sagatavoja bioloģijas skolotāja Aiga Soldatjonoka.
Mūsu skola katru gadu tradicionāli piedalās Daugavpils pilsētas Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās jauniešiem. Šogad  bija sagatavota jauna komanda, kura piedalījās sacensībās pirmo reizi un uzreiz ieguva 3. vietu! Tas ir ļoti labs rezultāts.
Sacensības notika 16. maijā ZS 34. artilērijas bataljona poligona teritorijā.  Pasākuma mērķis bija mudināt jauniešus apgūt zināšanas un praktiskas iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā, veicināt viņos līdzcietību un atbildības izjūtu, kā arī raisīt vēlmi un drosmi palīdzēt cietušajam dzīvībai un veselībai bīstamās situācijās. Prasme un drosme sniegt palīdzību krīzes situācijās ir liels ieguvums ikvienam. Ikdienā katrs no mums var nokļūt situācijās, kas ir bīstamas dzīvībai, un tad ir svarīgi, lai blakus ir līdzcilvēki, draugi vai tuvinieki, kas zina, kā pareizi rīkoties.
Šogad komandām bija sagatavoti 12 posmi, kuros bija jāparāda gan zināšanas, gan praktiskas iemaņas. Ar brīvprātīgo jauniešu – „aktieru” palīdzību tika izspēlēti nelaimes gadījumi: amputācija, svešķermenis brūcē, aizrīšanās, mugurkaula trauma, smakšana, vaļējs kaulu lūzums, galvas un rokas asiņošana, bezsamaņa, neadekvāta, agresīva uzvedība alkohola reibumā, epilepsijas lēkme un citi pārbaudījumi, kur sacensību dalībniekiem bija jāprot ātri un pareizi rīkoties. Tas nekas, ka šai dienā sauli nomainīja lietus, laiku mēs pavadījām jautri. Sacensību laikā mums tika sagatavots kāds pārsteigums – garšīga robežsargu vārīta putra un karsta tēja.

Informāciju sagatavoja bioloģijas skolotāja Aiga  Soldatjonoka

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2015.05.18. 20:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs