Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2021.05.27. 12:05

4.klašu konkurss - olimpiāde “Tik vai… Cik?”

 

Olimpiāde “Tik vai… Cik?” ir matemātikas sacensība 4. klašu skolēniem. Olimpiādes mērķis ir veicināt skolēnu interesi par matemātiku, attīstīt matemātisko un loģisko domāšanu, kā arī radošumu un iemaņas nestandarta uzdevumu risināšanā.

Ideja par olimpiādi radās sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem. Šauļu universitāte katru gadu rīko matemātikas olimpiādi 4. - 5. klašu skolēniem 3 kārtās – skolas, rajona un valsts. 2004. gada ziemā viņi izteica piedāvājumu šajā olimpiādē piedalīties arī citām valstīm. Tā 2004. gada maijā dažas Latvijas skolas rīkoja šādu olimpiādi. Toreiz skolēniem risināšanai tika piedāvāti Lietuvas valsts olimpiādes uzdevumi. Ar 2004./05. m. g. olimpiāde “Tik vai… Cik” tika ieviesta Latvijā jau kā tradicionāls ikgadējs pasākums jaunāko klašu skolēniem, kurā pirmajās trīs kārtās tiek piedāvāti LU A.Liepas NMS sastādīti uzdevumi, bet 4. kārtu rīko vienlaicīgi ar Lietuvas valsts olimpiādi, un uzdevumu komplektu šai kārtai veido kopā ar Lietuvas (un varbūt vēl citu valstu) kolēģiem.

LU A. Liepas NMS apkopo pirmo trīs kārtu rezultātus un izvirza dalībniekus 4. kārtai, ņemot vērā visās trīs kārtās kopā iegūto punktu summu.

Šogad 4.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties olimpiādē „ Tik vai… Cik? ” attālināti. 11 skolēni ieguva tiesības pārstāvēt mūsu skolu olimpiādē: Jūlija Vitjazeva, Artjoms Deruks, Darija Nevedomska, Margarita Stankeviča ,Konstantīns Kalāns, Aleksandrs Tarasenko, Pāvels Mukāns, Maksims Kondratjevs, , Darja Bojarova, Jūlija Ribkina, Jānis Mukāns’. Liels paldies par sadarbību un atbildību.

Dalībnieki, kas ceturtajā kārtā uzrādījuši labākos rezultātus abu valstu kopvērtējumā, saņems diplomus un dāvanas.

Apsveicam visus laureātus!

Margarita Stankeviča - 3. vieta kopvērtējumā, Konstantīns Kalāns -3. vieta kopvērtējumā, Darija Nevedomska -2. vieta kopvērtējumā Artjoms Deruks -2. vieta kopvērtējumā, Jūlija Vitjazeva - 1. vieta kopvērtējumā un 2. vieta 4. kārtā.

Malači! Lai veiksme uzsmaida mūsu skolēniem 2021./2022.m. gadā! Tā turpināt! Paldies vecākiem par atbildīgu savu pienākumu pildīšanu un jauku, zinātkāru, apzinīgu bērnu audzināšanu!

Informāciju apkopoja sākumskolas skolotāju MK vadītāja Regīna Kirsanova.

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2021.05.28. 12:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs