Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2019.11.11. 14:11

6.c klase apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības muzeju

 

Pirmajā novembrī 6.c klase apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības muzeju Latvijas skolas somas projekta ietvaros. Skolēniem tika piedāvātas daudzveidīgas aktivitātes darbnīcā “Vecās Fotogrāfijas Stāsts”, prezentēti pirmo fotoaparātu modeļi un agrīno fotogrāfiju izgatavošanai nepieciešamie materiāli, kā arī pašās fotogrāfijas, dota iespēja ieskatīties fotogrāfiju izgatavošanas vēsturē, kā arī tika pastāstīts par šīs vēstures laimīgiem gadījumiem, kas palīdzēja fotogrāfiem izgatavot kvalitatīvus attēlus.

Praktiskās daļas galvenais jautājums, kā izgatavot fotoattēlu bez fotoaparāta, padarīja skolēnus domīgus. Izrādījās, ka tas ir iespējams, un skolēniem tika piedāvāts iepazīties ar šo tehniku praksē. Tehnika, kurā skolēni mēģināja izgatavot fotogrāfijas, saucas “cianotipija”. Sākumā skolēniem tika izdalītas sagataves (ar ķīmisko reaktīvu pārklātās lapiņas). Uz papīra lapiņām skolēni veidoja kompozīciju, izmantojot iepriekš sagatavotus trafaretus - mājas, dzīvniekus, augus, zivis, utt. Kad kompozīcija bija gatava, skolēni lika lapiņas zem ultravioletas lampas un gaidīja 15 minūtes. Gaismas ietekmē neaizsegti papīra fragmenti palika tumši, un attēls parādījās tur, kur netika gaisma, t. i. tur, kur atradās no papīra izgrieztās detaļas. Pēc tam notika fotogrāfiju attīstīšana. Skolēni mērcēja lapiņas siltajā ūdenī, un bilžu krāsas ūdenī mainījās. Fons palika tumši zils, bet tur, kur atradās trafareti, parādījās baltā krāsa. Tad skolēni uzkāra lapiņas uz auklas, un tās žāvējās 10 minūtes. Gatavās fotogrāfijas skolēni paņēma līdzi.

6.c klase izsaka pateicību Annai Akmolovai, Daugavpils Novadpētniecības muzeja pasniedzējai un darbnīcas “Vecās Fotogrāfijas Stāsts” vadītājai.

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2019.11.11. 14:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs