Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2017.01.27. 22:01

Angļu valodas nedēļa

No 23.līdz 27.janvārim skolā norisinās Angļu valodas nedēļa skolēniem, lai veicinātu angļu valodas apguvi.

Nedēļas tēma-Starptautiskie svētki, ko svin angļu valodā runājošās valstīs, kā arī citur pasaulē. Katru nedēļas dienu dažāda vecuma skolēniem tiek piedāvātas dažādas izklaidējošas, tomēr izzinošas aktivitātes. Aktivitātēm ir konkursa formāts, tomēr ar mazām dāvaniņām tiek apbalvoti gan konkursu uzvarētāji, gan dalībnieki.

 4.klases skolēni 23.janvāri sakoncentrējās uz Mātes dienas svinībām, jo sākumskolas bērniem šī tēma var būt tuvāka sirdij un vecumam. Šos svētkus svin visā pasaulē, maija otrajā svētdienā.
Pasākuma gaitā skolēni skatījās īsfilmu, minēja krustvārdu mīklas, pildīja leksiskus uzdevumus, bet, protams, uzvarēja komanda, kam šoreiz veicās mazliet labāk nekā citiem. Apsveicam 4.b klases meiteņu komandu!

Tāpat šajā dienā bija pasākums 6. klašu skolēniem. Tā kā angļu valodas nedēļa ir veltīta Pateicības dienas svētkiem, skolēni demonstrēja savas zināšanas un uzzināja jaunus vēstures  faktus par šo dienu,  kuru svin Amerikas Savienotajās Valstīs. Dalībnieki pildīja dažādus uzdevumus angļu valodā. Noslēgumā viņi izveidoja un uzrakstīja apsveikuma atklātni par godu Pateicības dienas svētkiem.
Pasākumā piedalījās 4 komandas. Ar minimālu punktu pārsvaru uzvarēja 6.a klases komanda.

24.janvārī jau tradicionāli notika konkurss 5.klašu skolēniem „Spring Festival”. Bērni iepazinās ar pavasara svētku tradīcijām Lielbritānijā, uzzināja par svētku gājieniem un tautas dejām.
Visi ar interesi piedalījās konkursā, radoši noformēja svētku atklātnes. Uzdevumi bija ne tikai izklaidējoši, bet arī izglītojoši. Skolēniem to veikšanai nācās izmantot gan savas zināšanas, gan atjautību. Vislielāko interesi izraisīja uzdevums „Mēmais šovs”.
Apsveicam visus pasākuma dalībniekus!

Angļu valodas nedēļas ietvaros 24.janvārī 10.-11.klašu skolēniem tika organizēta tikšanās ar ASV vēstniecības un NATO pārstāvjiem, kuri pastāstīja par savu dzīvi, mācībām, darbu un savu misiju Latvijā.
Skolēni uzzināja par NATO, par valstu apvienošanās principiem un šīs organizācijas galvenajiem uzdevumiem, kā arī par Eiropas Savienības uzdevumiem mūsdienu apstākļos. Diezgan noderīga bija informācija par programmām, kuras piedāvā amerikāņu vēstniecība Latvijas jauniešiem, lai dotu iespēju apmeklēt Ameriku un pilnveidot savas angļu valodas prasmes (sk. informāciju zemāk).
Viesi bija sagatavojuši interesantu viktorīnu ar balvām, lai mūsu skolēni varētu parādīt savu erudīciju un atjautību.
Tikšanās nobeigumā skolēni uzdeva jautājumus, kas viņus interesēja un viesi sniedza izsmeļošas atbildes.
Rezultātā visi nonāca pie secinājuma: jo vairāk valodu zina cilvēks, jo labāk viņš adaptēts dzīvei mūsdienu pasaulē.

Ceturtdien 26.janvārī 8.klašu skolēni demonstrēja savas zināšanas par mūziku, sportu, Eiropas simboliem un tradīcijām. Neskatoties uz to, ka uzdevumi bija ļoti sarežģīti, skolēni parādīja labas valodas zināšanas, prasmi strādāt komandā, ātri veikt dotos uzdevumus.
Sevišķi interesants bija konkurss, veltīts Eiropas mūzikai. Skolēni viegli tika galā ar uzdevumiem, kas saistīti ar Eiropas valstu imidžu.
Sirsnīgi pateicamies visiem dalībniekiem un apsveicam uzvarētājus – 8.b klasi!

Angļu valodas nedēļa bija piesātināta, informatīva un krāsaina, tā atstāja daudz iespaidu, prieku par komandu darbu un pārliecību par to, ka mācīties angļu valodu ir interesanti, jautri un noderīgi. Katru dienu konkursos valdīja svētku noskaņojums, valodas atmosfēra un, protams, sacensību gars. Pasākumi noritēja diezgan augstā līmenī un palīdzēja mūsu skolēniem parādīt un attīstīt savas valodas prasmes, intelektuālās spējas, paplašināt redzesloku.
Paldies visiem dalībniekiem!

Materiālu apkopoja angļu valodas skolotājas.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2017.01.27. 22:01

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs