Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2016.01.29. 16:01

Angļu valodas nedēļa 2016

Starptautisko svētku tradīcijas Eiropas valstīs Angļu valodas nedēļa aizsākās pirmdien, 25.janvārī, ar pasākumu 6. klašu skolēniem. Tā kā angļu valodas nedēļa ir veltīta svētkiem, skolēni demonstrēja savas zināšanas un uzzināja jaunus vēstures  faktus par Pateicības dienu,  kuru svin Amerikas Savienotajās Valstīs. Dalībnieki pildīja dažādus uzdevumus angļu valodā. Noslēgumā viņi izveidoja un uzrakstīja apsveikuma atklātni par godu Pateicības dienas svētkiem.

Pasākumā piedalījās 7 komandas. Ar minimālu punktu pārsvaru uzvarēja 6.a klases komanda. Otro vietu savā starpā sadalīja 6.b un 6.c klašu komandas, bet godpilno trešo vietu ieguva vēl viena 6.b klases komanda.

Kāpēc  otrdien, 26.janvārī, pašā ziemas vidū, kad ārā viss ir pārklāts ar sniegu, 4.klašu skolēni domāja par savām māmiņām, dāvaniņām, ziediem, pavasari, svētku mielastu? Tāpēc, ka skolas angļu valodas nedēļas ietvaros 4.klašu skolēnu uzmanības lokā bija Mātes dienas svinības un Mātes dienas svinību tradīcijas visā pasaulē. Angļu valodas skolotājām šķita, ka šie svētki bērniem ir gan tuvāki sirdij, gan arī valodas ziņā šī tēma ir tāda, par kuru viņi jau šajā vecumā spētu izteikt savas domas angliski.

Pasākums noritēja skolas aktu zālē, kur sapulcējās 7 komandas, kā arī viņu līdzjutēji un skatītāji. Katrai komandai bija savs nosaukums-Super Cars, Happy Children, Superheroes, Smileys un citi. Pasākuma gaitā konkursantiem tika piedāvātas 6 aktivitātes, un skolēni skatījās īsfilmiņas, minēja krustvārdu mīklas, meklēja pareizus vārdus, veidoja vārdu savienojumus. Galu galā uzvarēja 4 komandas no abām klasēm. Pasākuma noslēgumā notika apbalvošana! Visi dalībnieki saņēma diplomus un mazus suvenīrus, uzvarētājiem bija arī sagādāti saldumi.

Šī gada 27. janvārī notika konkurss 5. klašu skolēniem „ Pavasara svētki”, kurā piedalījās 8 komandas no divām klasēm.
Pirmajam konkursa posmam bērni gatavojās jau mājās. Tas bija īpašs uzdevums. Katra komanda izvēlējās un izvirzīja savu kandidāti „ Pavasara karalienes” nosaukumam. Mājās meitenes sagatavoja interesantus, pavasarim veltītus, kostīmus. Par šī konkursa uzvarētāju kļuva 5. b klases skolniece Nika Hotuļova. Viņas kostīms visus pārsteidza ar savu oriģinālo pieeju. 5. a klases pārstāve Evita Livča ieguva 2. vietu, bet vēl viena tās pašas klases meitene Jeļizaveta Surikova  ieguva 3. vietu. Ir jāpiebilst, ka visas dalībnieces ļoti nopietni izturējās pret šo uzdevumu, un žūrijai nemaz nebija tik viegli izvēlēties uzvarētāju.

Otrajā konkursa posmā bērni veica dažādus aizraujošus uzdevumus. Mūsu piekto klašu audzēkņi izrādījās ļoti aktīvi, jautri un, protams, arī zinoši un informēti! Īsti cīnītāji! Un tomēr, kā jebkurā cīņā, tika noteikti uzvarētāji.
Vietas tika sadalītas šādi:
1.    vieta- 5. a klases 1. komanda
2.    vieta- 5. b klases 4. komanda
3.    vieta- 5. b klases 1. komanda

Trešdien, 27.janvārī, arī 7.klašu skolēniem bija konkurss, veltīts svētā Valentīna dienai.

Piedalījās 5 komandas no 7.klasēm . Konkursa laikā skolēni noskatījās videofilmu par svētku vēsturi, iepazinās ar svētku tradīcijām un simboliem. Viņi iemācījās uzrakstīt atklātnes, iepazinās ar angļu sakāmvārdiem par mīlestību, uzzināja filmu nosaukumus, risināja krustvārdu mīklas, meklēja slavenību otro pusīti.
Konkursa rezultāti:
7.b (1) klase – 1.vieta,
7.a klase – 2.vieta,
7.b (2) klase – 3.vieta

Ceturtdien, 28.janvārī, bija vairāki pasākumi dažādu klašu skolēniem.

1.-3.klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar teātra pulciņa darbu, kurš parādīja vairākas nelielas ainas angļu valodā. Koncerts izdevās emocionāls un krāsains, jo mūsu „aktieri” uzstājās īstos tērpos un izmantoja dekorācijas. Nav nemaz tik viegli uzstāties uz skatuves un runāt ne savā dzimtajā valodā. Tāpēc paldies 4.b klases skolēniem un pulciņa vadītājai V.Lukinai par radošu pieeju darbam!
Bet 8.klašu skolēniem tika dota iespēja iepazīties ar dažādu Eiropas valstu kultūras īpatnībām. Eiropas dienas ietvaros skolēni varēja parādīt savu erudīciju un zināšanas par dažādu Eiropas valstu imidžu, mūzikas virzieniem un dziedātājiem. Skolēni viegli atpazina dziesmu fragmentus, bet ne vienmēr precīzi nosauca valsti un dziedātāju vai grupu. Aizraujošs, bet diezgan sarežģīts bija uzdevums par sportu un dažādu valstu sportistiem. Protams, tie skolēni, kas nodarbojas ar sportu, viegli tika galā ar šo uzdevumu.
Konkursa rezultāti:
 8.a (2) klase – 1.vieta
 8.b (2) klase - 2.vieta
 8.a (3) klase - 3.vieta.

Bez uzmanības netika atstāti arī vidusskolēni. Šogad Amerikāņu biedrības pārstāve mūsu pilsētā N.Oševerova piedāvāja 10.-11.klašu skolēniem piedalīties turnīrā „Spelling Bee”. Uzdevums bija pareizi sadzirdēt vārdus, atkārtot tos un nosaukt pa burtiem. Skolēni veica posmu pēc posma, no vienkāršiem vārdiem pārgāja uz sarežģītiem, viena maza kļūda, un tu pamet sacensības. Pati zinošākie izrādījās:
1.vieta - A.Nikolajevs (10.a),
2.vieta - V.Mizavcova (10.a),
3.vieta – R.Pečnikovs (11.a).
Labas zināšanas parādīja arī  N.Bagrovs (10.a) un J.Rimša (11.a).

Uzvarētāji saņēma balvā grāmatas angļu valodā un saldumus. Visiem, kas vēlas paplašināt savu redzesloku un uzlabot angļu valodas zināšanas, bija iespēja paņemt grāmatas un brošūras par ģeogrāfiju un vēsturi angļu valodā.

Skolotāji cer, ka mūsu skolēni piedalījās ne tikai izklaidējošos, bet arī izglītojošos pasākumos,  varēja parādīt sevi, kļūt gudrāki un draudzīgāki, aizstāvot savas klases godu.
Paldies visām skolotājām , kuras sagatavoja un novadīja šos konkursus! Gaidām nākamgad angļu valodas nedēļu, būs vēl interesantāk!

Informāciju sagatavoja un apkopoja angļu valodas skolotājas.

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2016.02.02. 11:02

Multimēdiji

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs