Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi

Saņemtās apsveikuma kartiņas

Lieldienas ir svarīgi kristiešu svētki, kuros tiek svinēta Jēzus Kristus augšāmcelšanās trešajā dienā pēc krustā sišanas, kas, pēc kristiešu domām, ir notikusi laika posmā no 27. līdz 33. gadam. Agrākais reģistrētais Lieldienu svinēšanas notikums reģistrēts ar 2. gadsimtu, lai gan Jēzus Kristus augšāmcelšanās ir atzīmēta arī agrāk. Lieldienas ievada Klusā nedēļa ar Pūpolsvētdienu, Zaļo ceturtdienu, Lielo piektdienu un Kluso sestdienu, bet svētdienā tiek atzīmētas pirmās Lieldienas. Otrās Lieldienas ir nākamās nedēļas pirmdiena. Katrai dienai ir īpaša nozīme.

Populāra tradīcija ir apsveikuma kartiņu nosūtīšana. Apsveikumu kartiņu tradīcijas pirmsākumi meklējami pirms apmēram 1000 gadiem Ķīnā, kur pēc tā laika etiķetes viesiem, kas kaut kāda iemesla dēļ nevarēja ierasties uz svinībām, bija jānosūta speciāli šim nolūkam paredzēta kartiņa sarkanā krāsā ar laba vēlējumiem saimniekam. Sīkāk par šīs tradīcijas pirmsākumiem Jūs varat izlasīt šeit.

Nu jau trešo gadu pēc kārtas skolas mājas lapa piedāvā aplūkot saņemtās apsveikuma kartiņas. Ceram, ka šī tradīcija turpināsies arī nākamajos gados.
Neaizmirstiet šeit ielūkoties biežāk, jo apsveikuma kartiņas tiks ievietotas katras dienas beigās.

Skolas web lapas administrācija

 

Saņemtās apsveikuma kartiņas:

 

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2016.03.24. 15:03

Ziņu arhīvs