Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2017.10.25. 21:10

Atskaņas no Latgales reģiona valodu (latviešu, krievu) skolotāju Valodu simpozija Daugavpilī

Atraisīt bērnā dusošo radošumu spēj tikai radošs skolotājs ar elastīgu domāšanu, pedagoģisko azartu un bērnu mīlestību. Šogad Valodu simpozijā piedalījās 290 radoši, zinoši skolotāji, bet 53 skolotāji savas pedagoģiskās meistarības lādīti atvēra arī citiem un dalījās pieredzē.

Pasākums sastāvēja no 2 daļām – plenārsēdes un radošajām darbnīcām. Plenārsēdē uzstājās LU Latviešu valodas institūta pētniece, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lektore Solvita Pošeiko, kura stāstīja par paliekošo un mainīgo valodas apguvē. Pasākuma 2. daļā skolotāji pēc izvēles varēja apmeklēt kādu no radošajām darbnīcām.

Šogad pasākumā piedalījās skolotāji, kuri bija mērojuši tālu ceļu no Zilupes, Jaunmārupes, Rēzeknes, Ludzas, Aknīstes, Jēkabpils u. c. vietām. Tātad šis valodu pasākums ir iedzīvojies skolotāju vidē un aptver arvien tālākas teritorijas, aicinot sanākt kopā skolotājus no visas Latvijas. Dalīties pieredzē – tie it kā ir satraukuma pilni mirkļi, bet arī liela uzdrīkstēšanās un gandarījums par to, ka man ir ko teikt, es tā strādāju, maniem bērniem tas patīk utt. Skolotāju vidū ir ļoti daudz talantīgu pedagogu, tikai bieži vien skolotāji baidās runāt par savu darbu. Jaunajā mācību saturā tieši paši skolotāji, iespējams, pat savā skolā būs lektori un vadīs seminārnodarbības, tāpēc mums jābūt gataviem sadarboties, dalīties un uzstāties.
    Valodu simpozijā no 53 uzstāšanās dalībniekiem piecas bija  mūsu skolas skolotājas, kuru uzstāšanos varētu raksturot šādi – pārdomāta, interesanta, piesaistīja pārējo skolotāju uzmanību. Ar saviem skolotājiem mūsu skola var lepoties, jo tā degsme uzstāšanās laikā, sava priekšmeta pārzināšana, radošums un prasme to visu nodot citiem ir pierādījums, ka skolotājs ir savā īstajā vietā un zina, ko dara.
    Sākumskolas skolotājas Regīna Kirsanova un Valentīna Papkoviča stāstīja par pasākumu “Ciemos pie K. Čukovska” un rādīja skolotājiem dažādas šī pasākuma aktivitātes – mīklas, viktorīnas, spēles, mozaīkas. Viena aktivitāte tika izspēlēta arī klasē – izvelkot no tīkliņa kādu priekšmetu, bija jāpasaka, ar kuru K. Čukovska pasaku šis priekšmets ir saistīts.  
    Sākumskolas skolotājas Jekaterina Bogatkeviča un Jevgenija Dalecka  iepazīstināja kolēģus ar valodas konkursiem skolēniem. Pilsētas 2. klašu skolēniem skolotājas ir noorganizējušas jau 2 valodu konkursus. Šie pasākumi ir gan kā mācītās vielas nostiprināšana, gan sava veida izklaide.
    Skolotāja Santa Lukaševiča dalījās pieredzē ar izstrādātajām darba lapām par Mārtiņa Freimaņa dzeju. Šī mūziķa un dzejnieka darbi sniedz iespēju stundā radoši darboties un sasaistīt dzejas tematiku ar ikdienas dzīves reālijām.
    Kopumā pasākums bija izdevies, ikviens varēja sev gūt kādu noderīgu atziņu, ideju stundai un vienkārši radošā atmosfērā pavadīt šo dienu.

    Liels paldies skolotājām, kuras dalījās pieredzē, un pasākuma organizatorēm, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes latviešu valodas metodiķei Ilonai Bohānei un krievu valodas metodiķei Marijai Žilinskai, par izdevušos dienu!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja Santa Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs