Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2019.02.19. 13:02

Bibliotēkā dzīvo grāmatas

Kad ir apgūti visi burti un skolēni no zilbēm prot salikt vārdu, no vārdiem teikumu, tad ir zinātkāre un prieks doties uz skolas bibliotēku!

  1. februārī 1.a klase devās aizraujošā ceļojumā pa skolas bibliotēku, lai to iepazītu. Skolas bibliotekāre bija parūpējusies par “sarkano paklāju”, kurš bērnus palīdzēja izvest cauri 4 pieturvietām: “Mācību grāmatas”, “Nozaru”, “Daiļliteratūra” un “Bērnu”. 1.a klase redzēja, kur atrodas viņu mācību grāmatas, kur meklēt vārdnīcas, enciklopēdijas, informāciju par mašīnām, cilvēka uzbūvi, bruņiniekiem un dinozauriem u.tml. Pieturvietā “Daiļliteratūra” atrodas stāsti, dzeja, komēdijas u.tml. Prieku radīja pieturvieta “Bērnu”, kur atrodamas tautas pasakas un mīklas, autorpasakas, piedzīvojumi un detektīvromāni bērniem.

Skolēniem tika stāstīts, ko drīkst un nedrīkst darīt bibliotēkā, par grāmatas lietošanas termiņu un noteikumiem, lai to nebojātu. Rotaļas veidā tika pārbaudīts, kā bērni šos noteikumus ir iegaumējuši. Tika minētas mīklas. Uz lielas lapas no burtiem salikts vārds BIBLIOTĒKA gan latviešu, gan krievu valodā, tas pirmklasniekiem nesagādāja nekādas grūtības! Līdzās saliktajam vārdam vajadzēja uzrakstīt savu vārdu un blakus ar pirkstiņu uzlikt zīmodziņu (pirms tam pirkstiņš tika iemērkts pirkstiņkrāsā), tā apstiprinot, ka “Bibliotēkas noteikumus apsolos ievērot”. Pasākuma beigās bērni skatījās multiplikācijas filmu “Cūciņa Pepa pirmo reizi bibliotēkā”. 1.a klases skolēni sāka aktīvi apmeklē skolas bibliotēku! Ciemos gaidu 1.b klasi!

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre Iveta Kadiķe

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs