Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2019.02.23. 21:02

Bibliotēkā ciemojās 1.b klase

Lielākā daļa no 1.b klases skolēniem bibliotēkā bija pirmo reizi. Bērni ir iemācījušies patstāvīgi lasīt – no zilbēm salikt vārdu, no vārdiem teikumu, tad ir prieks doties ciemos uz skolas bibliotēku!

Sākumā 1.b klases skolēni rotaļas veidā tika iepazīstināti ar bibliotēkas telpu un plašo grāmatu klāstu. Pirmklasnieki noskaidroja, kur atrodas mācību grāmatas, enciklopēdijas, vārdnīcas, uzziņu literatūra, daiļliteratūra, literatūra bērniem un jauniešiem, žurnāli un galda spēles, zīmuļi, flomāsteri un krāsojamās lapas.

Visi kopā noskaidrojām, ka jāprot ne tikai lasīt, bet arī jāzina, ko drīkst bibliotēkā darīt un ko nedrīkst, kādi ir bibliotēkas lietošanas noteikumi, kā arī nosacījumi, kā lietot grāmatu, lai to nebojātu.

Rotaļas veidā tika pārbaudīts, kā bērni šos noteikumus ir iegaumējuši. Tika minētas mīklas.

Uz lielas lapas no burtiem bija jāsaliek vārds BIBLIOTĒKA gan latviešu, gan krievu valodā, tas pirmklasniekiem nesagādāja nekādas grūtības! Līdzās saliktajam vārdam bija jāuzraksta savs vārds, blakus tam ar pirkstiņu jāuzliek zīmodziņš (pirms tam pirkstiņš tika iemērkts pirkstiņkrāsā), tā apstiprinot, ka “Bibliotēkas noteikumus apsolos ievērot”.

Pasākuma beigās bērni skatījās multiplikācijas filmu “Cūciņa Pepa pirmo reizi bibliotēkā”.

Jaunie lasītāji bibliotēkā jutās brīvi un omulīgi. Lielākā daļa izvēlējās grāmatu lasīšanai mājās!

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre Iveta Kadiķe

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.