Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2019.12.11. 10:12

Bibliotēkā jaunas grāmatas!

Arī decembrī Daugavpils 15. vidusskolas skolas bibliotēka ir papildinājusi savu krājumu ar nozares grāmatām un daiļliteratūru gan lielākiem, gan mazākiem lasītājiem.

Nozaru literatūras klāstā ir enciklopēdijas par kaķiem, putniem, kosmosu, automobiļiem, interesanti fakti par bitēm, pērtiķīšiem, dabu, 100 dažādi fakti par izgudrojumiem, dinozauriem. Izzinoša grāmata par to, kāpēc dzīvniekiem nepieciešama aste, dzīvnieku māmiņas un to mazuļi, kāpēc debess ir zila, bet nekad nav zaļā krāsā? Bērniem vienkāršā valodā pastāstīts, kā veidots cilvēks – kā darbojas sirds, kāpēc cilvēkam nepieciešamas asinis, kāpēc tās ir sarkanā krāsā, kāpēc cilvēks elpo!?

Interesanta būs I. Česnovas grāmata “Большая книга для детей”, kas domāta gan vecākiem, gan skolotājiem, lai runātu ar bērnu par bailēm, draudzību, par to, ko darīt, ja bērns ir pazaudējies, ja uzrunā nepazīstams cilvēks, ja ir sācies ugunsgrēks, bērns ir iesprūdis liftā; kā sevi pasargāt no ērcēm, čūskām, nikniem suņiem. Laba grāmata, kuru izmantot audzināšanas stundās vai vecākiem ar bērniem kopā laika pavadīšanai.

Tuvojas Ziemassvētki un Jaunais gads, lai radītu noskaņu, var izlasīt “ziemas grāmatas” – “Ledus sirds”, angļu autores Hollijas Vebas grāmatu par Ziemassvētku brīnumu – kaķenīti Pūciņu, kā arī citas ziemas pasakas un dzejoļus.

Mazos lasītājus iepriecinās grāmatas par Runci Punci (Котёнок Шмяк), gotiņu Līzeloti, vāverēna un lauvēna piedzīvojumiem. Sērijā Читаем сами без мамы un Книги с крупными буквами mazie lasītāji atradīs V.Sutejeva, G.Ciferova, L.N.Tolstoja, K.Čukovska, M.Zoščenko, V.Bianki, N.Nosova, H.K.Andersena, G.Ostera, B.Poteres literārās pasakas, kurās teksts uzrakstīts lieliem burtiem, kur ir daudz krāsainu attēlu un aizraujošs sižets.

Skolas bibliotēkas krājums tika atjaunots un papildināts ar vairākām pasaulē iemīļotām Šarla Perro pasaku grāmatām: “Sarkangalvīte”, “Pelnrušķīte”, “Īkstītis”, “Runcis zābakos”, “Zilbārdis”u.c.; Oskara Vailda literārajām pasakām – “Jaunais Karalis”, “Laimīgais princis”, “Infantes dzimšanas diena”, “Zvejnieks un viņa Dvēsele”, “Zvaigznes Bērns”u.c.; Brāļu Grimmu “Zelta zoss”, “Ansītis un Grietiņa”, “Karalis Strazdubarda” u.c.; V. Gaufa, H.K.Andersena, R.Kiplinga un citu autoru pasaku grāmatām.

Tika piekomplektēti M.Bulgakova, V.Šekspīra, I.Krilova, A.Griboedova, A.Puškina, M.Ļermontova, N.Gogoļa u.c. autoru literārie darbi.

Savukārt jaunieši var lūkot Timo Parvelas darbu “Ella un Efs Pirmais”, sekojot Ellas gaitām, kura ir tikko pārcēlusies uz jauno, milzumlielo skolu, kurā ir tūkstošiem skolēnu.

Vai mākslas darbi var atdzīvoties? Kā būtu, ja varētu iekāpt gleznās un piedzīvot tajās uzgleznotos stāstus? Kādus noslēpumus slēpj gleznas?  Luīzes Pastores detektīvstāstu sērija bērniem “Mākslas detektīvi” aicina nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piedzīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas “otrpus gleznām”.

Grāmatu sērijā „Mākslas detektīvi” mākslai pa pēdām dodas mazie detektīvi Teo un Poga, kas izmeklē ievērojamāko Latvijas mākslinieku mākslas darbu noslēpumus.

Vēsajos un tumšajos ziemas vakaros, ietinies siltā segā, uz galda kūpot karstai piena šokolādei vai tējai, var izlasīt Dzintara Tilaka grāmatu “Labo blēņu vasara”, “Piedzīvojumu meisari”, Vladimira Kaijaka fantastisku piedzīvojumu stāstu “Melnais kamols-amols-mols”, Māras Cielēnas pasakas, Valda Rūmnieka, Dainas Ozoliņas, I.Samauskas, E.Gulbes, M.Runguļa, J.Zvirgzdiņa, A.Jundzes u.c. autoru literāros darbus.

Ikviens gaidīts ciemos skolas bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre Iveta Kadiķe

 

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2019.12.11. 13:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.