Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2019.04.17. 14:04

Saules svētki arī bibliotēkā

Saskaņā ar vissenākajām tradīcijām Lieldienas ir pavasara saulgrieži, kad gaisma svin uzvaru pār tumsu. Tie ir Saules svētki, kas atnes ne vien vairāk saulainu dienu, bet arī dabas atmodu no ziemas miega – kūst ledi un sniegi, dīgst asni un pumpuri, atgriežas putni, mostas dzīvnieki, bet cilvēki kļūst možāki un priecīgāki. Tie ir prieka svētki, tādēļ arī daudzās paražas dažādās zemēs ieviesās ar nolūku radīt prieku, padarīt šos svētkus līksmus. Lieldienas – Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētki.

Lieldienu ola visā pasaulē pazīstama kā Lieldienu ēdiens. Tā ir dzīvības un auglības simbols. Olu krāsošana un dāvināšana – sena un ļoti iecienīta paraža.

Olu krāsošanas paražu izmantojām arī bibliotēkas sienas noformēšanai, Daugavpils 15. vidusskolas bibliotēkā ir skatāma 1.a un 1.b klases skolēnu izkrāsotu olu izstāde!

Paldies 1.a un 1.b klases aktīvajiem lasītājiem: Valerijai Burijai, Alisai Pančenko, Milanai Maksimovai, Oskaram Ostapko, Anastasijai Spenslijai, Arinai Singirskai, Darjai Timofejevai, Danilam Zaduško, Rafaelam Mamedovam, Iļjam Bogdanovam, Viktorijai Sergejevai, Anastasijai Podobedai, Savelijam Sjominam, Mihailam Kostinam, Germanam Čerņauskim!

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre Iveta Kadiķe

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.