Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2017.04.03. 13:04

Tradicionālās bibliotēkas stundas “Iesvētīšana lasītājos”

Katru dienu bērni izpilda dažādas lomas.

Viņi ir meitas un dēli saviem vecākiem, mazbērni saviem vecvecākiem, draugi saviem draugiem, skolā – skolēni, uz gājēju pārejas – gājēji, transportā – pasažieri u.t.t. No tā, kā katrs izpilda savu lomu, ir atkarīgas veiksmes un neveiksmes, vienaudžu un pieaugušo attieksme, garastāvoklis un veselība, bet ekstremālās situācijās pat dzīvība.

Bet mūsu pirmklasnieki ir iemācījušies lasīt un tiek sagaidīti skolas bibliotēkā. Daži no viņiem jau ir bijuši bibliotēkā un cenšas parādīt savas zināšanas. Norit dialogs arī par mājas bibliotēkām, par mīļākajām grāmatām un, protams, par multfilmām, kuras mājas apstākļos aizstāj lasīšanu.

Pievēršam bērnu uzmanību alfabēta katalogam. Bērniem tiek uzdots sarežģīts jautājums par to, bet atbilde uzreiz ir gatava! Daudz ir tādu, kuri vēlas iejusties bibliotekāra lomā.

Tiek iepazītas arī bērnu enciklopēdijas, minētas mīklas. Bērni aizpilda lasītāju kartes, kļūstot par pilnvērtīgiem skolas bibliotēkas lasītājiem, kā arī saņem pārsteiguma balvas.

Bet kā tad dators? Neviens no bērniem par to pat neatceras. Toties kāds no viņiem pajautā, kāda ir bibliotekāres mīļākā bērnības grāmata. Protams, ka ir, un ne viena vien, bet nākas aizdomāties par atslēgvārdu “bērnība”… Tiek apsolīts, ka nākamreiz mīļākās grāmatas tiks lasītas bērniem un solījums ir jāpilda!

Līdz nākamai tikšanās reizei skolas bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja: bibliotekāre Jeļena Dudkova

Каждый день дети исполняют различные роли: для своих близких людей они дочки и сыновья, внуки и внучки, общаясь с друзьями, надо быть настоящим другом, в школе  - школьники, на пешеходном переходе – пешеходы, в транспорте – пассажиры и т.д. От  того, как каждый выполняет свою роль , зависят успехи и неудачи,  отношение к ним взрослых и ровесников,  настроение и здоровье , а в экстремальных случаях даже жизнь. 

Но вот первоклассники научились читать, и я встречаю их в библиотеке. Кто-то уже знает, что такое библиотека и, перебивая друг друга стараются поделиться своими знаниями, идет диалог и о домашних библиотечках, и о уже любимых книжках, и, конечно о мультфильмах, которые в домашних условиях заменяют  чтение. Обращаю внимание детей на алфавитный каталог, задаю сложный вопрос, но не тут-то было!, моментально получаю ответ - для чего он необходим, много желающих выполнить роль библиотекаря, и выполняют на высшем уровне! Хватило времени познакомиться  с  детскими энциклопедиями, почитать друг другу загадки, умело их отгадать, получить от меня небольшие сюрпризы, но главное, оформив библиотечные формуляры , стать настоящими читателями  школьной библиотеки! А как же компьютер?  Никто из детей о нём даже не вспомнил, зато кто-то из первоклассников поинтересовался,   есть  ли у меня любимая книга детства? Конечно, есть, и не одна, но пришлось задуматься лишь над ключевым словом «детство»…, пообещала в следующий раз обязательно им почитать. Теперь я их пригласила, чтобы выполнить своё обещание.

Елена  Валентиновна Дудкова

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.