Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2015.12.04. 08:12

Brauciens uz Bavārijas sirdi – Minheni

“Eiropa, mēs ejam” – tā skan Erasmus+ projekts, kurā iesaistījusies mūsu skola. Šis bija viens no 6 paredzētajiem braucieniem. Trīs tikšanās reizes ir paredzētas skolotājiem, un 3 tikšanās reizēs tiksies skolēni.

Erasmus+ projekta ietvaros mūsu skola 2 gadu laikā sadarbosies ar 3  citām Eiropas skolām. Mūsu sadarbības partneri ir Haar vidusskola un Ērika Kestnera vidusskola Vācijā, kā arī Kenterberijas akadēmija Anglijā.
Pirmā tikšanās  bija paredzēta skolotājiem, lai detalizētāk apspriestu informāciju par to, kur un kad notiks nākamās tikšanās,  cik skolēniem no katras skolas būtu jāiesaistās šajā projektā, kādas aktivitātes skolēniem būtu jāpiedāvā u. c. jautājumi.

Pirmajā braucienā uz Vāciju, kura ir šī projekta koordinatorvalsts, devās angļu valodas skolotājas N. Matovnikova, J.Vasiļonoka, latviešu valodas skolotāja S.Lukaševiča un šī projekta koordinatore no mūsu skolas – E. Pirogova.
Bija patīkami iepazīties ar ārvalstu kolēģiem, pavērot atšķirības ne tikai mentalitātē, bet arī uzskatos par daždažādām lietām. Jāpiebilst, ka šī tikšanās bija kā plašs multikulturāls pasākums, jo, sanākot visiem skolotājiem kopā, skanēja 4 valodas: angļu, vācu, latviešu un krievu.

Interesanta bija ekskursija pa Haar vidusskolu. Ekskursijas vadītāji bija 10. klases 2 puiši, kuri brīvā angļu mēlē iepazīstināja mūs ar skolas ikdienu, izrādot gan kabinetus, gan ļaujot ieskatīties arī dažu mācību stundu norisēs. Skolā mācās daudz bēgļu bērni, kuri apmeklē speciālas klases un intensīvi apgūst vācu valodu, lai pēc iespējas ātrāk varētu iekļauties sabiedrībā. Pamanījām, ka skolēni tiek radināti pie praktiskiem darbiem, piemēram, sākumskolas bērni ēdnīcā katrs pats izvēlas un ieliek šķīvī ēdienu, bērnam ir  jāprot pēc sevis sakārtot galds, jāaiznes šķīvji. Skolu rotā daudz gleznu, kuru autori ir paši skolēni un vizuālas makslas skolotāja.

Minhene ir Bavārijas sirds, kuru vācieši uzskata par Vācijas īsteno galvaspilsētu. Minhene ir kultūras, zinātnes, industrijas un alus metropole, un autobusa ekskursijā mēs šo pilsētu varējām iepazīt labāk. It īpaši krāsņi un bagātīgi izrotāti bija Ziemassvētku tirdziņi, kur viesi un pilsētnieki var nobaudīt karstvīnu un nogaršot Bavārijas desiņas (Weißwurst).

Neaizmirstamas atmiņas saistās ar Noišvānšteinas pils (Schloss Neuschwanstein)  apmeklējumu. Bavārijas pasaku karalis Ludvigs II, nevarēdams pieņemt reālo dzīvi, īstenoja savus sapņus, ceļot dārgas un greznas pilis, kuras bija paredzētas tikai pašam karalim kā vieta, kur aizbēgt no apnicīgās tautas.   Pils celta īstajā Vācijas seno bruņinieku piļu stilā – sniegbalta, uz stāvas klints un gleznaina kalna fona.

Projekts ir sācies, un priekšā ir nopietns un atbildīgs darbs. Mūsu skola viesus uzņems nākamā gada oktobrī, bet mūsu skolēni uz Kenterberiju Anglijā dosies jau nākamā gada martā.

Lai mums viss labi izdodas!

Informāciju apkopoja projekta dalībniece – latviešu valodas skolotāja S.Lukaševiča

ERASMUSlogo

Daugavpils 15.vidusskolas  Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Eiropa, mēs ejam!” līdzfinansē Eiropas Savienība.
Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2016.02.12. 09:02

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs