Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2016.09.19. 11:09

Brauciens uz Briseli

Pagājušā gada pavasarī pēc Skolēnu parlamenta iniciatīvas un atbalsta 11.a klases (tagad 12.a klase) komanda sekmīgi piedalījās ES karnevālā, kuru rīkoja ES deputāta Andreja Mamikina administrācija.

Mūsu komanda konkursā ieguva lielisku balvu – braucienu uz Briseli un ekskursiju uz Eiropas Parlamentu. Mūsu komandas kapteinis – Jolanta Rimša uzturēja sakarus ar Andreja Mamikina pārstāvi un ar klases audzinātājas Olgas Babiško palīdzību noformēja visus dokumentus, kuri bija nepieciešami braucienam. Sagatavošanās pasākumi palika aiz muguras, un mēs devāmies ceļā. Divas stundas un dažas minūtes – un mēs jau bijām Briselē. Dzīvojām pusstundas gājienā līdz pilsētas centram menedžera hotelī, kur ir daudz jauniešu, ērti, mūsdienīgi numuri.
Patiesā Briseles burvība atklājas, klaiņojot pa tās ielām, izbaudot kalnu virsotņu ainavas, ielūkojoties veikalos un uzkavējoties kafejnīcās. Izņēmums ir Lielais laukums, jo šeit visu uzmanību piesaista nevis ēkas, bet gan muzeji un to kolekcijas.
Bet, bez šaubām, īpašu iespaidu  atstāja ekskursija pa Eiroparlamentu, kur mūs sagaidīja Andrejs Mamikins, Deputāts abas dienas veltīja mums uzmanību – piedalījās vakariņās, kuru viņa administratore organizēja mūsu grupai vienā no pilsētas centra restorāniem, un rīkoja tikšanos Eiropas Parlamentā, kur mēs dzirdējām ļoti interesantu stāstījumu par Eiropas parlamentu un mūsu Latvijas astoņu deputātu lomu tā darbā. Mūsu skolēni uzdeva jautājumus, interesējās par to, kāda izglītība ir nepieciešama, lai varētu strādāt Eiroparlamentā. Sarunas beigās deputāts uzdāvināja mums bukletu ar savu autogrāfu un, iespējams, kaut kad apmeklēs arī mūsu skolu.

Skolas vārdā mēs sakām lielu paldies deputātam Andrejam Mamikinam un viņa komandai par ekskursijas organizēšanu augstā līmeni un siltu uzņemšanu! Ceram, ka sadarbosimies arī turpmāk!

Informāciju apkopoja Albīna Strikova, izgl. iest. direktora vietniece audzināšanas darbā

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2016.09.19. 16:09

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs