Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2014.05.09. 09:05

Caur ērkšķiem uz Grand Prix

 

Garš un ne tik vienkāršs bija mūsu radošās komandas ceļš uz uzvaru pilsētas radošo darbu konkursā. Manam aicinājumam piedalīties konkursā atsaucās 4 meitenes no 8.B klases: Margarita Trizna, Angelina Ževņeroviča, Alina Berjoza un Anastasija Jakovļeva.


Darbu pie plakāta izveides sākām ar dažādu piemēru internetā apskati un izvērtēšanu, apskatījām plakāta izveides pamatprincipus un funkcijas. Skiču veidošanā aktīvākā bija Anastasija, viņa izstrādāja vairākus skiču variantus, kurus visi kopīgi apspriedām un, pēc nelielu labojumu kompozīcijas uzbūvē veikšanas, izvēlējāmies veidot plakātu, par pamatu ņemot skici „Dzīvo zaļi”.

Par personīgajiem līdzekļiem tika iegādāti nepieciešamie materiāli: A1 formāta vatmana papīrs, gaiši pelēks, pelēks, melns un zaļš papīrs, žurnāli un avīzes tika ņemtas no pašu krājumiem. Vispirms uz papīra tika atzīmēti teksta laukumi, burtu izvietojums un to aptuvenais platums, apakšējais teksts „ZAĻI” tika veidots lielāks kompozīcijas vizuālās uztveres dēļ. Galvenā skices autore Anastasija objektīvu apstākļu dēļ praktiskajā plakāta veidošanas posmā nevarēja piedalīties, viņas ieguldījums – skices izstrāde. Margarita, Angelina un Alina atbilstoši nepieciešamajiem izmēriem uzzīmēja un izgrieza no zaļā papīra burtus, kurus pēc tam kopīgiem spēkiem līmēja tiem paredzētajās vietās. Tāpat kā visa tālākā darba gaitā, burtus nācās līmēt divatā, uzmanīgi izvietojot, izlīdzinot, jo saskarsmes ar līmi dēļ salīdzinoši plānais papīrs liecās, mainīja formu, kas apgrūtināja līmēšanas procesu.

Pēc burtu uzlīmēšanas tika veidots pilsētvides profils, izmantojot gaisa perspektīvas likumus- tuvāk esošajām ēkām tika izmantots melns papīrs un katram nākamajam plānam tika ņemts gaišāks papīrs, tādējādi izveidojot dekoratīvu, stilizētu vidi- pilsētu. Katrs no 3 plānu ēku profiliem tika kopīgi apspriests un izlemts galīgais variants, kurš tika zīmēts, griezts un līmēts atbilstoši kopīgajam lēmumam.

Cilvēku figūras tika apzināti stilizētas, lai iekļautos esošajā plakāta stilistikā, to veidošanai tika izmantots pašu zīmēts šablons un avīzes. Kopīgi apspriedām šo figūru izvietojumu, kombinējām, grupējām, līdz tika iegūts vēlamais variants, kurš bija pieņemams visai radošajai komandai. Viena no cilvēku figūrām tika griezta no krāsaina reklāmas kataloga zaļā krāsā kā kompozicionālais un arī konceptuālais akcents, jeb uzsvars.

Pēc skolas atlases kārtas sākām satraukti gaidīt lielo iznācienu – uzstāšanos pilsētas līmenī. Meitenēm bija laiks sagatavot un vēl labāk iemācīties uzstāšanās tekstus, jo izvēlējāmies iet vērtīgāko ceļu – mūsu uzstāšanās notika latviski. Kopīgi mēģinājām, trenējāmies mūsu tekstu runāšanā. Meitenes ierosināja tērpties tāpat, kā tas ir redzams plakātā - melnā apģērbā un tikai viens no komandas būs ģērbies zaļās drēbēs. Visi piecatā uztraucāmies, kā būs, kas būs, vai teksts neaizmirsīsies, vai kaut kas nesajuks… Visgrūtāk bija būt skatītājos un visā tikai noskatīties. Pēc uzstāšanās pārrunājām visu, kopīgi secinājām, ka veiksmes gadījumā mēs varbūt varētu iegūt 3. vietu. Žūrija solīja rezultātus publiskot pēc dažām dienām, bet meitenes ar nepacietību un satraukumu skolā nepārtraukti jautāja: ”Skolotāj, nu kad būs rezultāti, kāda mums ir vieta, skolotāj???” Pienāca tas liktenīgais brīdis, un Daugavpils Izglītības pārvaldes mājaslapā tika publiskoti konkursa rezultāti. Liels bija mans pārsteigums, kad tabulā ieraudzīju, ka mēs neesam ierindojušies nedz 3., nedz 2., bet gan 1. vietā! Turklāt ar vislielāko iegūto punktu skaitu kopvērtējumā! Fantastika!!

Liels un sirsnīgs paldies Margaritai, Anastasijai, Alinai un Angelinai par ieguldīto darbu, kopīgo darbošanos un paveikto! Man bija patiess prieks kopā ar jums strādāt vienā radošajā komandā! Paldies visiem, kas mums ticēja un atbalstīja!

Daugavpils 15. vidusskolas vizuālās mākslas skolotājs Edgars Davidčuks

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2014.05.09. 11:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs