Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2015.02.23. 09:02

Caur kultūru un literatūru skatāmies uz pasauli

Kultūra ir veids, kā cilvēki dzīvo saskaņā ar saviem uzskatiem, valodu, vēsturi, veido attiecības ar dabu un līdzcilvēkiem. Daugavpils 15. vidusskola šajā mācību gadā arī seko līdzi kultūras un literārajām aktivitātēm, tāpēc 19. februārī aicināja pilsētas skolu 10. klašu jauniešus uz valodas pēcpusdienu. Pasākuma tēma – „Kultūras un literārās aktivitātes 2014.–2015. gadā”.  

Kopā sanāca skolēni no 10 pilsētas vidusskolām.

Pasākumā aplūkojām mākslas un kultūras aktivitātes mūsu novadā. Dzejas dienas, starptautiskais Mūzikas un mākslas festivāls, Augšdaugavas svētki, garīgās mūzikas festivāls „Sudraba zvani” – tie ir daži literatūras un kultūras fakti, kas saistīti ar Daugavpils novadu.  

Ielūkojāmies, kas interesants un būtisks kultūras un literatūras dzīvē ir noticis Latvijā. Te jānosauc tādi pazīstami pasākumi kā Muzeju naktis, Siguldas Opermūzikas svētki, Baltijas lielākais mūzikas un mākslas festivāls „Pozitivus” u. c.
Izrādās, ka pagājušajā un šajā gadā daudzas radošas personības mūsu valstī svinēja apaļas jubilejas. Skolotāju piedāvātajā konkursā visas šīs personības bija sajaukušās raibā kaleidoskopā un skolēniem šajā kaleidoskopā vajadzēja ieviest kārtību.

Kas ir pasākums bez dziesmas? Daudzas dziesmas Latvijas kultūras un literatūras dzīvē ir atstājušas dziļas pēdas – tās iemīļo citas tautas, tām dungojam līdzi mēs paši, tās klausoties, atceramies ko būtisku no savas tautas vēstures. Viens konkurss pasākumā bija veltīts dziesmai.

Dinamiku un ritmu pasākumam piešķīra vēlme uzvarēt. Iegūt 1. vietu – tas bija katras komandas sapnis, bet jāatceras, ka uzvaras laurus parasti plūc zinošākie, saliedētākie skolēni. Šoreiz par uzvarētājiem kļuva Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēni. 2. vietu pasākumā ieguva Krievu vidusskolas – licejs komanda, 3. vietu – Daugavpils 16. vidusskolas un 3. vidusskolas skolēnu komandas. Lielu paldies par piedalīšanos pasākumā sakām arī Daugavpils 6. vidusskolai, Daugavpils 13. vidusskolai, Daugavpils 15. vidusskolai, Daugavpils 17. vidusskolai, Daugavpils Centra vidusskolai, J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijai.  

Gribētos īpaši palielīt mūsu skolas komandu, jo tikai 2 punkti skolēnus šķīra no 3. vietas. 10 skolu konkurencē mūsējie ieguva 4. vietu.
Saka, ka daudzas lietas dzīvēs sākas no kultūras un katram kaut neliela kultūras deva ir vajadzīga. Ceram, ka mūsu pasākumā skolēni bija ieguvēji un katrs guva sev kādu vērtīgu atziņu.

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja Santa Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs