Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2018.03.21. 15:03

Ceļā uz Latgales reģiona ZPD konkursu

Ievērojot skolas jauno tradīciju, kas tika uzsākta 2016./2017. m. g., 20. martā notika Daugavpils 15. vidusskolas 10. klases skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferences 1. posms.

Šogad skolas konferencē ar saviem ziņojumiem klausītāju un žūrijas (skolas direktora A.Gržibovska, direktora vietnieku, kl. audzinātājas un darbu vadītāju) priekšā pirmo reizi uzstājās trīs 10. klases skolnieces: Elīna Domoracka (darbs par tēmu “Augšējās ekstremitātes un kakla temperatūras svārstības atkarībā no vecuma”, darba vadītāja V. Gibovska), Karīna Jevdokimova (darbs par tēmu”P vitamīna daudzums melnajās un zaļajās tējās”, darba vadītājas R. Bogorode un V. Gibovska) un Jūlija Vīksne (darbs par tēmu”Zirņu augšanas intensitātes izmaiņas atkarībā no mikroviļņu ietekmes ilguma uz ūdeni”, darba vadītājas R. Bogorode un V. Gibovska).

Zinātniski pētniecisko darbu tēmas šoreiz tika pārstāvētas divās zinātņu nozarēs – bioloģijā un veselības zinātnē. Labā vēsts ir tā, ka visi trīs meiteņu darbi tika izvirzīti Latgales reģiona izglītojamo zinātniski pētniecisko darbu konkursam. Jaunās pētnieces jau ir saņēmušas savu darbu recenzijas un tuvākajās dienās gatavosies savu darbu aizstāvēšanai Latgales mērogā. Tāpēc meitenēm šoreiz tas bija īsts mēģinājums pirms Latgales līmeņa konferences 23. martā DU telpās. Viņas veiksmīgi to izturēja un atbildēja uz žūrijas grūtajiem jautājumiem (visaktīvākais bija, protams, skolas direktors A. Gržibovskis) un guva praktiskas rekomendācijas labākai darbu prezentēšanai.

Pateicamies meitenēm par godprātīgi padarītu darbu un veiksmīgu pētījumu prezentāciju! Gribētos īpaši uzsvērt, ka visas trīs meitenes labi uzstājās latviešu valodā. Paldies darba vadītājām Vandai Gibovskai un Ritai Bogorodei, kā arī klases audzinātājai Santai Lukaševičai un citiem Daugavpils 15.vidusskolas pārstāvjiem – gan skolēniem, gan skolotājiem, kuri iesaistījās un atbalstīja zinātniski pētniecisko darbu izstrādi!

Cerēsim, ka Elīnas, Karīnas un Jūlijas uzdrīkstēšanās iedvesmos visus pārējos 10.a klases skolēnus, kas vēl joprojām turpina strādāt ar saviem darbiem un plāno piedalīties ZPD konkursā nākamgad. Aprīlī norisināsies Austrumlatvijas ZPD konkurss eksaktajās mācību disciplīnās, kur būs iespēja piedalīties citiem Daugavpils 15. vidusskolas skolēniem.

Skolas administrācijas vārdā novēlam veiksmi zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšanā gan skolēniem, gan darbu vadītājām!

Informāciju sagatavoja direktora vietniece izglītības jomā Ludmila Iļiško

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs