Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2013.05.31. 11:05

Cik tālu var aizskriet vizuālā māksla?

foto no google.com foto no google.com

16. maijā vizuālās mākslas programmas ietvaros Daugavpils 15. vidusskolā notika flešmobs (no angļu „flash” un „mob” – uzplaiksnījums, zibsnis un pūlis). Flešmobu kopīgi organizēja un īstenoja vizuālās mākslas skolotājs Edgars Davidčuks un 9.A klases skolnieki(ces).


Jau vairāk kā divas nedēļas pirms iespējamā flešmoba norises datuma līdztekus praktiskajam darbam vizuālās mākslas stundās noritēja spraiga ideju radīšana un to kopīga izvērtēšana. Ļoti noderēja 2011.-2012. mācību gada flešmoba praktiskā pieredze – tāpat kā toreiz, arī tagad flešmobam bija jābūt augstā līmenī, katram iesaistītajam maksimāli labi jāveic sava daļa no kopīgā procesa, jo citādi nemaz nav vērts sākt. Plānojot flešmobu, bija jāņem vērā, ka tas notiks skolas iekštelpās, līdz ar to tas rada zināmus ierobežojumus – neviens nedrīkst flešmoba laikā ciest, kā arī skolā visam jāpaliek tādā pašā kārtībā un stāvoklī, kā tas bija pirms tam. Tika iztirzāti vairāki varianti, piemēram, vairāku bandītu, kas tērpušies maskās, „uzbrukums” skolas ēdnīcai – mazāk kā pusminūtes laikā šie „noziedznieki” ieskrietu ēdnīcā, tiktu dota komanda- visiem stāt, nekustēties u.tml., un lielā ātrumā dažiem nejaušiem klātesošajiem tiktu izdalītas konfektes vai āboli(pretēji tam, ko darītu īsti aplaupītāji). Jau nākamajā mirklī(kamēr valda vispārējs šoks un apstulbums) „noziedznieki” aizbēg no notikuma vietas atpakaļ uz 320. kabinetu, no kurienes arī bija ieradušies. Pirmajā mirklī šī ideja likās aizraujoša, taču vēlāk, to pamatīgāk apriežot, tika secināts, ka tas ir pārāk neprognozējams variants- piemēram, kāds no ēdnīcā esošajiem pieaugušajiem, nesaprotot, ka notiek mākslas akcija, varētu pēkšņi mēģināt visā nopietnībā „iebrucējus” atbruņot un rezultāts tam visam varētu būt ļoti nelabvēlīgs gan skolēniem, gan skolotājiem, gan arī visai skolai kopumā. Ņemot vērā augstākminētos riskus, no šīs idejas atteicāmies.

Ideju, kuru mēs visi nolēmām īstenot, „pasvieda” Andris Ornicāns(9.A). Priekšlikums bija sekojošs: visi, kas piedalās (arī pats skolotājs, protams), saģērbjas sporta tērpos- šortos vai biksēs un melnos vai tumšos T-kreklos un skolotāja vadībā, dziedot armijnieku stilā jautras divrindes, veiks skrējienu cauri visiem skolas gaiteņiem no 320. kabineta līdz pat ēdnīcai, kur skaļi un uzskatāmi notiks īsa vingrošanas pauze, pēc kuras tāpat, kā ieradušies – skrienot, dziedot un nežēlojot sporta svilpi un apkārtējos, flešmoba dalībnieki dosies atpakaļ uz 3. stāvu. Vienojāmies, ka flešmoba īstenošanas datums un laiks būs 16. maijs, plkst 11.15- šajā dienas laikā skolas ēdnīcā ir visvairāk cilvēku. Meitenes turpat stundas laikā ar klasē esošā datora palīdzību operatīvi sameklēja dziedamos pantiņus.

Norunātajā laikā un vietā visi bija ieradušies pilnā „kaujas” gatavībā. Neskatoties uz nelielo satraukumu, visi jutās pacilāti un priecīgi par kuru katru brīdi gaidāmo akciju. Tika norunāts, ka mums būs operators, kurš iemūžinās šo notikumu. Operatora lomu labprātīgi, tomēr ar mazu lūgumu- „Lūdzu, neskrieniet pārāk ātri, citādi es nepaspēšu nofilmēt!”- uzņēmās V.Pjantkovska. Atskanēja zvans un pēc 2 minūtēm flešmoba dalībnieki izskrēja no klases un akcija varēja sākties. Visi, kas gadījās flešmoba skrējiena ceļā applaudēja, smaidīja, smējās, palīdzēja ar sajūsmas izsaucieniem, pat pirmā stāva gaitenī satiktais skolas direktors A.Gržibovskis smaidot izteica atzinību ar uz augšu paceltu īkšķi. Kā plānots, ēdnīcā apstājāmies, pēc komandas veicām straujus pietupienus un pieskaršanos zemei ar plaukstu pirkstgaliem. Atskanēja svilpe un, sajūsmas saucienu pavadīts, skrejošais flešmobs devās atpakaļ uz 320. kabinetu. Vēlāk par šo akciju, tās organizētājiem un izpildītājiem – skolotāju Edgaru un 9.A klasi tika saņemti daudzi atzinīgi, uzmundrinoši vārdi un pat uzslavas gan no skolotāju, gan skolas audzēkņu puses.

Arī nākamajā mācību gadā maijā ir plānots noorganizēt flešmobu ar 9.klasi, taču tā jau būs pavisam cita 9.klase, pavisam cits flešmobs un pavisam cits stāsts. Paldies visiem 9.A klases skolēniem par uzdrīkstēšanos un paveikto! Priecājos, ka varēju kopā ar jums izbaudīt šīs mākslas akcijas azartu, prieku, kā arī dalīties tajā ar citiem!

Informāciju sagatavoja Vizuālās mākslas skolotājs Edgars Davidčuks

P.S.Nofilmētais flešmobs tiks ievietots tuvākajā laikā.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2013.05.31. 11:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs