Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2019.04.09. 15:04

Daugavpils 15.vidusskolas sadarbība ar Amerikas Vēstniecību

Liels bija visas Daugavpils 15.vidusskolas saimes pārsteigums, kad 2018. gada jūnija sākumā mūsu vidusskolas sportisti saņēma Amerikas Vēstniecības piedāvājumu piedalīties basketbola nometnē Amerikā, Sanantonio pilsētā, Teksasā.

Basketbola nometnes dalībnieki Laura Okuņeva, Dainis Deniss Kurļankovs, Iļja Murzakovs, Vanesa Kostjuka un sporta skolotāja Inga Demidenko izbaudīja intensīvo, divu nedēļu ilgu nometnes programmu. Skolēniem bija vienreizēja iespēja ienirt amerikāņu profesionālā basketbola pasaulē un iegūt noderīgu pieredzi sporta ziņā. Viena no galvenajām projekta tēmām bija arī sporta diplomātija, kas ir neatņemama ASV un citu valstu attiecību stiprināšanas sastāvdaļa. Amerikas Izglītības un kultūras lietu biroja Sporta diplomātijas nodaļas nodoms bija izmantot aizraušanās ar sportu un mīlestību pret basketbolu, lai veicinātu dialogu un kultūras izpratni starp cilvēkiem no dažādām pasaules valstīm. Sports tika izmantots kā platforma, lai iepazīstinātu programmas dalībniekus ar amerikāņu kultūru, vienlaikus dodot viņiem iespēju veidot sakarus ar Amerikas sporta profesionāļiem un vienaudžiem no citām valstīm.

Un tagad, pagājušajā nedēļā, 2019. gada 4. aprīlī Daugavpils 15.vidusskolu draudzīgā vizītē apmeklēja ASV vēstniecības pārstāvji un pati Amerikas vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita, lai iepazītos ar mūsu sportistiem, kuri veiksmīgi piedalījās basketbola nometnē Sanantonio pilsētā.

Skolēni kopā ar skolas direktoru Anatoliju Gržibovski viesiem novadīja nelielu ekskursiju pa mūsu skolu. Pēc tam pie tējas tases neoficiālā atmosfērā skolēni ar vēstniecības pārstāvjiem varēja apspriest visas interesējošās tēmas. Vēstnieces kundze uzklausīja katra skolēna stāstu par iespaidiem Amerikā – par tikšanos ar interesantiem cilvēkiem, pozitīvajām emocijām, par jauno pieredzi un zināšanām, par jauniem draugiem, ar kuriem vēl joprojām notiek saziņa, un par skolas audzēkņu nākotnes plāniem.

Tikšanās laikā interesantus jautājumus uzdeva gan visi četri skolēni, gan vēstniecības pārstāvji. Tika runāts par toleranci, demokrātiju, par to, ar ko var lepoties, un to, kas vēl būs jāpilnveido. Tikšanās nobeigumā viesi pateicās par viesmīlīgo uzņemšanu, notika apmaiņa ar suvenīriem un dāvanām.

Gribētos pateikties visiem brauciena organizatoriem un Amerikas vēstniecības speciālistiem, kas sniedza unikālu iespēju doties uz Ameriku, uz Sanantonio pilsētu Teksasā, parādīt savas sporta iemaņas un atgriezties ar jaunām.

Daugavpils 15.vidusskolas sporta skolotāja Inga Demidenko.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs