Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2019.10.26. 10:10

Daugavpils Medicīnas koledžas apmeklējums Karjeras nedēļās laikā.

Karjeras izvēles jautājumi ir īpaši aktuāli 9.klašu audzēkņiem, jo pēc valsts eksāmeniem viņiem būs jāturpina savas izglītības gaitas. Šogad tika pieņemts lēmums apmeklēt Daugavpils Medicīnas koledžu un pirms rudens brīvdienām 9.a un9.b klases skolēni devās ekskursijā!

Daugavpils Medicīnas skola tika dibināta 1945.gadā. Skolai tika iedalīta daļa ēkas Varšavas ielā 26. Tā sastāvēja no 2 istabām un pagrabtelpām. Pirmā skolas direktore bija Vsesvjatska Tatjana. Sākumā tika uzņemti 54 audzēkņi. Mācību ilgums bija 2 gadi, tāpēc pirmais izlaidums notika 1947.gadā. No 1954.gada skola sāka sagatavot ne tikai medicīnas māsas, bet arī feldšerus. Pēdējais feldšeru izlaidums notika 1987.gadā.
Pakāpeniski palielinājās audzēkņu kontingents un arī paplašinājās skolas ēka. Laika posmā no 1970 līdz 1974.g. tika uzcelts jauns trīsstāvu mācību korpuss, kas ļāva strauji palielināt audzēkņu skaitu. 1987./1988.m.g. tika sasniegts vislielākais audzēkņu skaits - 850. Daudzi DMS audzēkņi turpināja mācības augstākajās mācību iestādēs un pašlaik strādā medicīnas jomā.

No 2004.gada medicīnas skola reģistrēta kā Daugavpils Medicīnas koledža. Pašlaik koledža īsteno četras pirmā līmeņa augstākās izglītības programmas. Koledžā studē apmēram 250 studenti. Mūsu audzēkņi tika iepazīstināti ar piedāvāto DMK studiju virzieniem un programmām. Šeit var apgūt studiju virzienā „Veselības aprūpe”  studiju programmu „Māszinības” ar kvalifikāciju „māsa” un studiju programmu „Ārstniecība” ar kvalifikāciju „ārsta palīgs”, kā arī studiju virzienā „Sociālā labklājība” studiju programmu „Sociālā aprūpe” ar kvalifikāciju „sociālais aprūpētājs” un studiju programmu „Sociālā rehabilitācija” ar kvalifikāciju „sociālais rehabilitētājs”. Koledža īsteno arī vienu arodizglītības programmu „Māszinības” ar kvalifikāciju „māsas palīgs” un vienu profesionālās vidējās izglītības programmu “Bērnu aprūpe” ar kvalifikāciju “auklis”.

Mūsu skolēniem tika organizēta ne tikai ekskursija pa koledžas telpām, bet tika ļauts aplūkot profesionālos instrumentus, manekenus, iejusties neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta lomā, darboties praktiski un veikt injekcijas. Topošās medmāsas pastāstīja par to, kā norit mācību process, par praktiskajām un semināru nodarbībām SIA “Daugavpils Reģionālo slimnīcā” un valsts SIA “Daugavpils Psihoneiroloģiskā slimnīcā”. 

Pēc šīs ekskursijas daudzi audzēkņi palūkojās uz medicīnas darbinieka profesijas izvēli no cita skatupunkta, jo, tieši pateicoties mediķu darbam, tiek glābtas cilvēku dzīvības!

Informāciju sagatavoja 9.a klases audzinātāja I.Romanovska un 9.b klases audzinātāja T. Jarinovska.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs