Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2015.10.16. 16:10

"Daugavpils Satiksme". Tramvaju Depo.

14.oktobrī 2015 gada 7.a klases skolēni apmeklēja uzņēmumu "Daugavpils Satiksme". Tramvaju Depo.

Daugavpils ir viena no trijām Latvijas pilsētām, kurā ir tāds ekoloģiski tīrs transporta veids, kā tramvajs. Tramvaju satiksme ir vēl tikai Rīgā un Liepājā.
Daugavpils tramvaju uzņēmums dibināts 1946. gadā. Pirmais reiss notika 1946. gada 5.novembrī, kad tramvajs devās reisā no Maizes - 5. augusta (tag. Vienības) - Sarkanarmijas (tag. 18. Novembra) - Liepājas ielā, kur atradās tramvaju depo un gala atzarojums. Daugavpils tramvaju uzņēmums sāka savu darbu ar 75 darbiniekiem un desmit vagoniem, bet tramvaja sliežu kopējais garums bija 5,7 kilometri.

Šobrīd uzņēmumā strādā 293 cilvēki, tā rīcībā ir 2 depo, 45 tramvaja vagoni un 12 jauno tramvaja vagoni bet sliežu ceļu kopgarums sasniedzis 27 kilometrus. Tramvajiem ir 3 maršruti, kas savieno dažādus mikrorajonus: 1.maršruts: Butļerova iela – Stacija, 2.maršruts; Butļerova iela - Forštadte, 3.maršruts: Stropi –Cietoksnis.

Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar tramvaju depo darbību. Viņi vēroja tramvaja sagatavošanas darbam procesu, kad tas gatavojas iziet maršrutā. Uzzināja jaunu informāciju par attiecīgajām profesijām - dispečers, elektriķis, atslēdznieks, regulētājs, vagona pārvaldītājs, konduktors un kontrolieris. Bērni uzmanīgi klausījās un uzdeva jautājumus. Visiem ekskursija ļoti patika, bija interesanti un izglītojoši.

Daugavpils tramvaju uzņēmums joprojām veic savu sākotnējo funkciju – pārvadā pilsētas iedzīvotājus un nodrošina satiksmi starp pilsētas mikrorajoniem, tādējādi ieņemot svarīgu vietu pilsētas transporta sistēmā. Ar tramvaju var nokļūt Daugavpils svarīgākajās kultūrvēsturiskajās vietās.

Informāciju sagatavoja 7.a klases audzinātāja D.Vertašonoka.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs