Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2017.04.10. 14:04

Diktāts vidusskolēniem

Jau 3. gadu aprīļa mēnesī vidusskolēniem tiek organizēts diktātu konkurss, kura mērķis ir attīstīt skolēnu rakstītprasmi un popularizēt latviešu valodas lietošanu.

Ja kādam šķiet, ka diktāts šodien ir zaudējis savu aktualitāti, tad jāsaka gluži pretēji – diktāts atkal tiek celts gaismā. 2016. gada 15. oktobrī klātienē jebkurš interesents varēja rakstīt jau 2. vispasaules diktātu.

Šogad mūsu skolā diktātu konkursam, kurš notika 6. aprīlī, pieteicās 7 skolēni – Jūlija Kasecka (12.kl.), Marina Sohņenko (12.kl.), Valērija Ivanova (11.kl.), Arkādijs Nikolajevs (11.kl.), Aleksandra Požarska (11.kl.), Jolanta Rimša (12.kl.), Sergejs Rudenko (10.kl.).

Diktātā tika lasīts latviešu rakstnieka Paula Bankovska darbs “Pavisam vienkāršs stāsts”.  Ja stāsta sižets varbūt bija vienkāršs, valoda tajā bija gana sarežģīta. Kā tad ir pareizi – saksafons vai saksofons, sintezātors vai sentezators, aplaudēt vai aplaudēt, neapsēzdamies vai neapsēsdamies utt. Lai veiksmīgi uzrakstītu diktātu, bija labi jāzina pieturzīmju  lietojums un dažu vārdu pareizrakstība.

Vismazāk kļūdu diktātā pieļāva 12. klases skolniece Jolanta Rimša. Turpat uz pēdām Jolantai mina Arkādijs Nikolajevs, Valērija Ivanova un Jūlija Kasecka.

Paldies visiem diktāta dalībniekiem par uzdrīkstēšanos pārbaudīt savus spēkus rakstītprasmē!

Lai veiksmīga mācību gada nogale!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja S. Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs