Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2015.09.14. 19:09

Dzejas dienās runā dzejnieki

Šis rudens Latvijā literatūras dzīvē ir ienācis ar kaut ko īpašu. Klāt ir Dzejas dienas, un šajā gadā divi izcili latviešu rakstnieki svin savu 150. dzimšanas dienu.


Tālā pagātnē,1965. gadā, par godu Raiņa simtgadei aizsākās Dzejas dienu tradīcija. Šajās rudens dienās, pieminot abus rakstniekus, visā Latvijā skan dzeja, notiek pasākumi gan skolās, gan dažādās kultūras iestādēs.

Katrā dzejniekā ir kaut kas no gleznotāja un kaut kas no komponista. Dzejoļi lasītāju saviļņo, liek tam domāt, priecāties vai skumt. Kādā grāmatā sacīts: ”Dzeja bieži vien nav nekas vairāk kā vārdi, kas savirknēti tā, lai radītu spēcīgu, negaidītu iespaidu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc izcili dzejas darbi . . tik dziļi iespiežas atmiņā.”

Lai gan ne vienmēr skolēns vakaros pirms gulētiešanas rokās paņem dzejas grāmatu, tomēr stundās bērni norāda, ka dzeja spēj mainīt cilvēku, spēj padarīt pasauli gaišāku.

Šajā gadā vidusskolas skolotājas I. Bohāne un S. Lukaševiča ciemos uz literatūras stundu 10. klasē bija aicinājušas Daugavpils dzejnieku Pāvelu Vaskanu, kurš lasīja savus dzejoļus, stāstīja, kā tie rodas un kas sniedz iedvesmu dzejot. Stundas noslēgumā skolēniem radās arī jautājumi dzejniekam. Skolotājas bija patīkami pārsteigtas, uzzinot, ka arī klasē ir skolēni, kas raksta dzeju.

Lai atbrīvotu savu galvu no ikdienas burzmas, ir vērts kādreiz rokās paņemt dzejas grāmatu. Saka, ka dzeja ārstē cilvēka dvēseli.

Informāciju sagatavoja latv.val.skolotāja S.Lukaševiča

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs