Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2015.09.25. 12:09

Eiropas valodu diena 2015 Daugavpilī „Kopā valodu daudzveidībā”

„Visu, ko saka prāts, var pārtulkot visās valodās...” (Rainis)

Katru gadu 26.septembrī Eiropas Padomes dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu. Šīs dienas uzdevums ir pievērst sabiedrības uzmanību valodu daudzveidībai, novērtēt savas dzimtās valodas nozīmi un apzināties valodu mācīšanās nepieciešamību. Arī šogad dažādās Latvijas pilsētās notika daudzveidīgi pasākumi, kas veltīti valodām. Tieši sabiedrības, īpaši skolu, aktivitātes ļauj Eiropas Valodu dienai kļūt par skaistiem svētkiem, kuros katra valoda tiek godināta. Eiropas valodu diena atgādina, cik liela nozīme valodām ir saziņā, kultūrvēsturisko procesu norisē un starpkultūru dialoga veidošanā.

Arī mūsu skolas skolēni un pedagogi katru gadu aktīvi iesaistās pilsētas mēroga konkursos, kas veltīti Valodu dienai. Šogad Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķes piedāvāja gan skolēniem, gan skolotājiem piedalīties dažādos konkursos un teatralizētajā valodu uzvedumā „Valodu karuselis”.

“Pārdomu darbu/salīdzināmās analīzes konkursā 9.-10.klašu skolēniem” 10.klases skolnieks Arkādijs Nikolajevs (skolotājs konsultants I.Bohāne) ieguva 1.vietu. Arkādijs konkursam bija iesniedzis armēņu tautas pasakas «Suns un kaķis» («Пёс и кот»), krievu tautas pasakas «Kā lapsa vilkam kažoku šuva» («Как лиса волку шубу шила») un latviešu tautas pasakas «Suns par vilka kurpnieku» salīdzinājumu. Turpretī „Literāro darbu sastatāmās analīzes konkursā 11.-12.klašu skolēniem” vislabāk bija veicies 12.klases skolniecei Diānai Drusei (skolotājs konsultants S.Lukaševiča). Diāna par savu darbu „Annas Sakses literārās pasakas “Lilija” tulkojuma sastatāmā analīze” ieguva 3.vietu. Šajā konkursā pārējās mūsu skolas dalībnieces: 11.klases skolnieces Jūlija Kasecka (skolotājs konsultants I.Bohāne) Jolanta Rimša un 12.klases skolniece Natālija Mihejeva (skolotājs konsultants S.Lukaševiča) ieguva Atzinības rakstus.
Arī mūsu skolas pedagogi jau otro gadu labprāt iesaistās metodisko izstrādņu konkursā “Labas prakses piemēri”. Šogad šis konkurss bija veltīts pasaku (tautas un literāro) veiksmīgai un radošai pasniegšanai. Žūrijas komisijai, ko pārstāvēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķi un Daugavpils Universitātes pasniedzēji, vislabākās šķita I.Romanovskas un I.Bohānes metodiskās izstrādnes, par ko arī tika pasniegti 1.vietas diplomi, bet S.Lukaševiča konkursā ieguva 2.vietu. Mēs varam būt lepni, ka mūsu skolā strādā tik radoši pedagogi.

Konkursu noslēguma pasākums un laureātu apbalvošana, kā arī radošo darbu krājuma prezentācija un teatralizētais valodu uzvedums „Valodu karuselis” notika vakar, 24.septembrī, Daugavpils Centra vidusskolā.

Lai valodu karuselis turpina griezties arī ikdienā, ļaujot mums saklausīt un saprast vienam otru!

Informāciju sagatavoja latv.val. skolotāja I.Bohāne

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs