Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2016.09.26. 13:09

Eiropas valodu diena 2016 Daugavpilī

Dažādi cilvēki, dziesmas dažādās valodās, dažāda kultūra – tas viss vienoja šī gada Valodu dienu dalībniekus, kas bija pulcējušies Daugavpils Centra vidusskolas aktu zālē.  

Septembris Latvijā ir ne tikai dzejas mēnesis, 26. septembrī Latvijā svin arī Eiropas valodu dienu, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta Eiropas tautu valodām. Daudz dažādu pasākumu visā Eiropā notiek gan pirms, gan pēc šī datuma.
Valodu dienu noslēguma pasākums Daugavpils pilsētā šogad notika 22. septembrī un gribētos piebilst, ka šai dienā tiek svinēts vēl viens nozīmīgs pasākums – Baltu vienotības diena. Šo dienu mūsu kaimiņi lietuvieši svin plašāk nekā mēs.

Bet, ja runā par Valodu dienām, tad mūsu skolas vārds noslēguma pasākumā izskanēja vairākkārt. Pasākumā varēja piedalīties 1.-4. klašu skolēni, kuriem bija jāizveido spēle. 5.–12. klašu skolēniem bija jāizveido multimedijs. Jau otro gadu konkursā ar savām metodiskajām izstrādnēm varēja piedalīties arī skolotāji.
No mūsu skolas multimediju konkursā piedalījās 12. klases skolēni Jūlija Kasecka un Germans Zeļenkovs. Skolēni bija izveidojuši nelielu īsfilmu par Raiņa bērnības takām Daugavpils novadā. Jūlija bija apbraukājusi un iemūžinājusi fotokamerā visas vietas Daugavpils apkaimē, kur Rainis bija pavadījis savu bērnību.

Germans veiksmīgi īsfilmā ierunāja tekstu. Darbs vainagojās panākumiem, un mūsu skolēni multimediju konkursā starp vidusskolēniem ieguva 1. vietu. Šāda veida uzvaras sniedz ne tikai gandarījumu, bet motivē un attīsta skolēnos radošo garu.
Valodu dienu konkursā pedagogiem iesaistījās mūsu skolas latviešu valodas skolotājas J. Bogatkeviča, I. Romanovska un S. Lukaševiča. Jāsaka, ka jau otro gadu tieši mūsu skolas skolotājas visaktīvāk iesaistās un dalās pieredzē šai pasākumā. Skolotāju darbus vērtēja gan Izglītības pārvaldes metodiķi, gan

Daugavpils Universitātes pasniedzēji. Rezultāts priecēja mūs visas. 2. vietu metodisko izstrādņu konkursā ieņēma skolotāja J. Bogatkeviča, savukārt skolotājas I. Romanovska un S. Lukaševiča šai konkursā ieguva 1. vietu.

Mācību gads ir nesen sācies, roka ir ievingrināta gan skolēniem, gan skolotājiem. Priekšā mums vēl daudz pasākumu, kuros var dalīties pieredzē un radoši sevi pilnveidot. Vēlu veiksmi!

Materiālu apkopoja latviešu valodas skolotāja Santa Lukaševiča

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs