Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2017.09.26. 12:09

Eiropas valodu diena 2017 Daugavpilī „Kopā valodu daudzveidībā”

Cilvēka valoda ir viņa vizītkarte. Jo vairāk valodu zini, jo vairāk durvju uz pasauli tev ir atvērtas. To pašu var teikt par pilsētu. Jo dažādākas valodas, kultūras mājo pilsētā, jo tā ir bagātāka, interesantāka mums pašiem un viesiem.

Šogad Eiropas valodu dienu pasākuma tēma bija – Daugavpils ir multikulturāla pilsēta. Šajā pasākumā piedalījās gan skolēni, gan skolotāji. Valodu konkursa galaprodukts 1.–4. klašu skolēniem bija krustvārdu mīkla, 5.–8. klašu skolēniem – viktorīna, bet 9.–12. klašu skolēniem interaktīva spēle. Arī skolotāji varēja iesniegt savu izdales materiālu – spēli vai rotaļu, ko var izmantot mācību stundās.
Mūsu skolu pasākumā pārstāvēja 10. klases meitenes (Vita Petrova un Elīna Domoracka), piedāvājot spēli klases stundai – “Dažādā Daugavpils”. Meitenes šogad 1. reizi piedalās šādā pasākumā, tāpēc iegūtā 1. vieta ir apsveicams rezultāts un dos meitenēm stimulu iesaistīties citos konkursos.

Jau 3. gadu pēc kārtas arī mūsu skolas latviešu valodas skolotājas piedalās Valodu dienu pasākumā. Šogad savu darbu bija iesniegusi skolotāja Ina Romanovska, kura bija izveidojusi spēli – viktorīnu, veltītu Latvijas 100. gadadienai. Viktorīna sastāv no vairāk nekā 180 slaidiem un aptver plašu informācijas loku – sākot ar savu pilsētu, novadu un beidzot ar valsti. Viktorīnā iekļauti jautājumi par folkloru, valodu, literatūru, vēsturi, sportu, zīmēm, vidi, svētkiem u.c. Skolotājas Inas Romanovskas metodisko izstrādni konkursa žūrija vienbalsīgi atzina par labāko darbu, un skolotāja šai konkursā ieguva GRAND-PRIX. Savukārt spēli “Kā latviešu literārās valodas vārdi skan latgaliski” iesniedza skolotāja Santa Lukaševiča. 10. klašu skolēniem mācību programmā ir tēma “Latvieši valodas dialekti”, un šī spēle ļausnostiprināt zināšanas par vārdu pareizrakstību augšzemnieku dialektā. Šī metodiskā izstrādne konkursā ieguva 2. vietu.

Valodu dienu pasākumā skatītājus priecēja skolēnu priekšnesumi dažādās valodās. Kopā izskanēja 8 valodas: poļu, krievu, vācu, latviešu, angļu, itāļu, franču, latgaliešu. Mūsu skolas 6. klases skolēni (Viktorija Paškeviča, Sergejs Multiņš) uzstājās ar prinča Viljama un Keitas uzrunu pasākuma dalībniekiem. Priekšnesumu skolēniem palīdzēja sagatavot angļu valodas skolotāja Valentīna Lukina.
Valodu dienu pasākums attīsta skolēnu un arī skolotāju pētnieciskās prasmes, pilnveido saskarsmes kultūru, rosina interesi par valodām. Katra piedalīšanās ir uzdrīkstēšanās, sevis izzināšana un pilnveidošana. Aicinām skolēnus, skolotājus kuplā pulkā piedalīties nākamā gada Valodu dienās.

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja Santa Lukaševiča

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2017.09.26. 21:09

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs