Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2015.06.05. 12:06

Ekskursija uz Lietuvu

30.un 31. maijā 4.b klases skolēni un vecāki devās ekskursijā uz Palngu, Klaipēdu, Kuršu nēriju.

Pirmā pietura - Krustu kalns, atrodas netālu no Šauļiem – vieta katra cilvēka lūgšanām, cerībai un sirdsmieram.  Šeit ir redzami krusti un krustiņi no vairākām pasaules vietām - gan tūristu atvesti, gan rokām taisīti, gan kādam par godu novietoti.

Pēc tam mēs devāmies uz Palangas Botānisko parku, tas ir viens no skaistākajiem un koptākajiem Palangas parkiem. Dzintara muzejā redzējām  bagātīgu dabīgā dzintara un tā izstrādājumu kolekciju. Lietuviešiem ir paruna: ” Dzintars ir nacionālās varones Jurates  asaras, kas ik pa laikam iebirst jūrā.”

Vēlāk apmeklējām vienīgo Baltijā dinozauru parku  Radailia . Šeit atrodas ap 40 kustīgiem un rūcošiem dinozauriem, kas arī izskatās neticami dabīgi un dzīvi. Dinozauri atrodas visas trases garumā, kas ir aptuveni pusotra kilometra. Bez reālistiskām mulāžām, parkā ir daudz draudzīgu dinozauru, ar kuriem bērni fotografējās vai vizinājās viņu mugurā. Dinozavru parkā var skatīties filmas 5D formatā un iziet cauri spoguļu labirintam.

Vakarā mēs sagaidījām saulrietu  Klaipēdā  Baltijas jūras kāpās.                                

Otrā diena mums sakās ar pārcelšanos ar prāmi uz Kuršu kāpu – Neringu. Kuršu Nērija – viena no skaistākajām un unikālākajām Eiropas ainavām.  Jodkrantē atrodas  Raganu kalns, tajā ir  taciņas ,kur izvietotas dažādas koka skulptūras no lietuviešu pasaku tēliem par raganām un velniem.

Izstaigājām grandiozo Pārnidas kāpu ar atjaunoto Saules pulksteni, no tās saskatāma jūra no abām pusēm, bākas un tālumā pat Krievijas robeža. Mēs pastaigājāmies pa skaisto  Lietuvas kūrortpilsētiņu Nidu. Pilsētā ir interesanta osta un vācu kūrorta mājiņas tradicionālās zili-brūnās krāsās.
Delfinārijā apmeklējām delfīnu šovu. Aizraujoša delfīnu atraktīvā izrāde - gudrie dzīvnieki dejo valsi, glezno, dzied, spēlē bumbu...

Beigās bija ekskursija pa Klaipēdu. Mēs redzējām Teātra laukumu, Danes upes krastmalu, senas mājas, šauras ieliņas, pilsētnieku un pilsētas viesu iemīļoto pelīti, kas nesot laimi, Klaipēdas skursteņslauķi.

Vecāki un skolēni bija ļoti gandarīti par ekskursiju, guva daudz neaizmirstamu iespaidu par braucienu un pozitīvas emocijas visai vasarai.

Materiālu sagatavoja sākumskolas skolotāja Nadežda Fjodorova.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2015.06.05. 12:06

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs