Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2019.10.28. 10:10

ERASMUS+ KA2 STARPTAUTISKĀ TIKŠANĀS MŪSU SKOLĀ

No 2019. gada 16. līdz 19. oktobrim mūsu skolā Erasmus+ partnerības projekta Nr. 2018-1-DE03-KA229-047311_5 „Kultūras mantojums – Eiropas skolu fokusā” ietvaros viesojās 14 projekta dalībnieki – skolotāji no partnerskolām Vācijā, Itālijā, Čehijā, Lielbritānijā.         

Tikšanās mērķis bija pieredzes apmaiņa par jauno tehnoloģiju izmantošanu skolā, kā arī Latvijas kultūras mantojuma izpēte un novērtēšana. Mūsu skolas projekta darba grupa bija sagatavojusi plašu un daudzveidīgu programmu. Ciemiņi iepazinās ar skolu, mācību aktivitātēm, skolas noformējumu un aprīkojumu, jaunu tehnoloģiju izmantošanu, apmeklēja pilsētas nacionālās kultūras biedrības un iepazinās ar Latgales un Rīgas vēstures un arhitektūras objektiem (Marka Rotko mākslas centra apmeklējums; brauciens uz galvaspilsētu Rīgu, kuras arhitektūras pērle ir jūgendstils).                                                                      

Sanāksmes laikā direktora vietniece Ludmila Iļiško savā prezentācijā pastāstīja par Latvijas izglītības sistēmu. Kopā ar 12.a klases skolēniem ekskursijas laikā dalībnieki iepazina skolu, tās aprīkojumu un mācību iespējas.                        

Projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt latviešu valodas stundu, ko novadīja Jekaterina Bogatkeviča, aprobēt digitālo spēli Kahoot, kuru sagatavoja informātikas skolotāja Olga Macko, kā arī izmēģināt robotikas iespējas, kuras prezentēja un demonstrēja 12.a klases skolniece Vita Petrova un 6.b klases skolniece Margarita Laitane. 

Ciemiņi tikšanās laikā varēja reāli iepazīties, izpētīt un novērtēt Latgales kultūras mantojumu.

Sanāksmes laikā skolotāji dalījās iespaidos par nacionālajām kultūras biedrībām, kā arī diskutēja par projektā redzēto, izpētīto un paveikto.   Atsevišķa saruna tika veltīta projektā izstrādāto materiālu publicēšanas iespējām (partnerskolu mājas lapās, sociālajos tīklos u.c.), kā arī projekta norises atspoguļošanai projekta mājas lapā (www.European-Heritage.rocks) un Mobility Tool.

Visiem projekta dalībniekiem nozīmīga bija viesošanās Latvijas galvaspilsētā Rīgā un iepazīšanās ar Rīgas kultūras mantojumu – jūgendstila arhitektūru. Skolotāji varēja iepazīties arī ar citiem Rīgas kultūrvēstures objektiem. Vērojot jūgendstilu, tika uzņemta filma "Kultūras mantojuma meklēšana". Tā bija projekta idejas praktiska īstenošana un jauna pieredze visiem projekta dalībniekiem.

Tikšanās noslēgumā pedagogi vienojās par projekta turpinājumā veicamajām aktivitātēm.

Tikšanās noritēja ļoti radošā, pozitīvā un draudzīgā gaisotnē. Visas plānotās aktivitātes tika īstenotas. Paldies skolas direktoram, administrācijai un skolotājiem par atbalstu, palīdzību un atsaucību projekta programmas īstenošanas laikā.

Sagatavoja: Ļubova Raihele, projektu koordinatore, Elvīra Pirogova, sociālais pedagogs

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2020.05.19. 13:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs