Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2016.10.18. 15:10

Erasmus+ projekta “Eiropa, mēs ejam!” dalībnieki viesojas Daugavpilī

Pagājušajā nedēļā Erasmus+ projekta dalībnieki 45 cilvēku sastāvā no Vācijas (Ērika Kestnera vidusskola un Haar vidusskola) un Lielbritānijas (Kenterberijas akadēmija) viesojās Daugavpilī, lai kopā ar Daugavpils 15. vidusskolas skolēniem iepazītos ar interesantām un specifiskām profesijām Latvijā. Projekts “Eiropa, mēs ejam!” ir saistīts ar profesionālo izglītību un karjeru. Pirmā projekta dalībnieku tikšanās notika Kenterberijā (Lielbritānija).

Bijām sagatavojuši viesiem plašu pasākumu programmu, tāpēc katra diena bija piepildīta ar dažādām aktivitātēm. Pirmajā dienā mūsu skolēni iepazīstināja viesus ar skolas tradīcijām, kopā izstaigāja skolas telpas, pabija mācību stundās, diskutēja ar skolotājiem. Liels pārsteigums ciemiņiem bija elektroniskais žurnāls – e-klase. Atzinīgi vārdi tika teikti par stundām, kuras ciemiņi apmeklēja.

Jau pirmajā dienā vēlējāmies parādīt arī savu pilsētu. Skolēniem, sadaloties grupās, ar kartes palīdzību pilsētā vajadzēja atrast konkrētus objektus un pie tiem nofotografēties. Jāpiebilst, ka visās dienās gūtie iespaidi katrai grupai bija jāprezentē.
Mūsu skolēni novadīja ciemiņiem interesantas stundas, kurās iepazīstināja ar Latvijas vēsturi un ģeogrāfiju, iemācīja dažas frāzes latviešu un krievu valodā, kā arī mēģināja kopā ar viesiem nodziedāt latviešu tautasdziesmu “Bēdu manu lielu bēdu”.

Viesošanās laikā projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar profesionālās izglītības iespējām Daugavpilī un darba tirgu. Devāmies ekskursijā uz Daugavpils Tirdzniecības skolu, PIKC Daugavpils tehnikumu un Daugavpils medicīnas koledžu un dzirdējām interesantu stāstījumu par specialitātēm, kuras piedāvā apgūt šīs mācību iestādes. Mūsu viesi izrādīja interesi un uzdeva daudz jautājumu par iepriekšminētajās mācību iestādēs apgūstamajām profesijām.

Viena diena bija veltīta uzņēmumu apmeklējumam. Viesi, sadaloties grupās, varēja iepazīties ar Daugavpils uzņēmumiem “Regula Baltic”, “Zieglera mašīnbūve”, “Daugavpils ūdens”, kā arī apmeklēt Daugavpils Universitāti. Viens no ievērojamākajiem objektiem mūsu pilsētā ir Daugavpils skrošu rūpnīca, tāpēc pabijām arī šīs rūpnīcas muzejā.

Tā kā šodien Latvijā daudzviet var iepazīties ar sentēvu tikumiem un tradīcijām, nolēmām viesus aizvest uz Jēkabpili un paviesoties Sēļu sētā, lai ar acīm un rokām izbaudītu senos amatus. Uzzinājām, kā agrāk mazgāja un gludināja veļu, kā ķērnē pagatavoja sviestu, kāds senajiem latviešiem bija mājokļa iekārtojums un kādiem nolūkiem agrākos laikos izmantoja pirti un klēti.  Savukārt Krustpils pilī gida stāstījums ļāva viesiem ielūkoties pils vēsturē un izstaigāt senajām leģendām apvītās pils telpas. Tā kā tālā pagātnē cilvēki nezināja, kas ir elektrība, tumšos vakarus gaišus padarīja sveču gaisma. Arī ciemiņiem tika dota iespēja pašiem pagatavot sveci no bišu vaska plāksnītes.

Noslēguma vakarā valdīja gaiša, bet nedaudz skumja noskaņa, jo atkal ir noslēdzies viens projekta posms un skolēniem, kuri ir ieguvuši jaunus draugus, nu ir jāšķiras līdz pavasarim.
Visus iepriekš minētos pasākumus mēs nebūtu varējuši veiksmīgi noorganizēt bez mūsu atbalstītājiem. Gribētos pateikt lielu paldies Daugavpils pilsētas domes Stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļas vadītājai Olgai Tolmačovai, uzņēmumu un izglītības iestāžu pārstāvjiem, savas skolas administrācijai un visiem, kas aktīvi līdzdarbojās šajā projektā.

Arī rudens šai nedēļā mūs nepievīla. Lai gan agrās rīta stundās Daugavpilī jau bija jūtams pirmais sals, rudens ciemiņus lutināja ar labu laiku, krāšņu kļavu lapu paklāju un dienā arī ar siltu sauli.  
Ārzemju skolēniem šī nedēļa ļāva iepazīt Latvijas vidi – cilvēkus, kultūru, dabu, amatus, bet pats svarīgākais, ko skolēni iegūst šādās tikšanās reizēs – tās ir sociālās prasmes. Tā ir prasme komunicēt, sadarboties, uzstāties, izteikt un aizstāvēt savu viedokli. Mūsu skolēniem šis projekts ļāva arī uzlabot savas angļu valodas prasmes.

Pavasarī ciemiņu lomā iejutīsimies mēs, jo nākamā starpvalstu tikšanās plānota nākamā gada aprīlī Minhenē.

Nekas nav beidzies! Viss tikai turpinās!              

Informāciju apkopoja projekta dalībniece – latviešu valodas skolotāja S.Lukaševiča

 

 ERASMUSlogo

 Daugavpils 15.vidusskolas  Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Eiropa, mēs ejam!” līdzfinansē Eiropas Savienība.
Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2016.10.18. 15:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs