Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2021.10.28. 10:10

ES Erasmus+ programmas (KA2) skolu apmaiņas partnerību projekts “Eiropas dārgumu lāde” Nr. 2020-1-DE03-KA229-077288_4 skolotāju tikšanās Vācijā Minhenē

 

Erasmus projekti nav tikai parasti izbraukumi ārpus valsts robežām, veidojot sadarbību, tie paver nesakaitāmi daudz iespēju: atrast īstus draugus, iepazīt citas kultūras, izprast un izdzīvot dažādas tradīcijas, iegūt spēku un jaunas emocijas. Iegūtā pieredze ļauj salīdzināt dzīves līmeņus un skolas dzīves.

Ir lietas, ar ko vēlos dalīties un izmantot savā dzīvē pēc šī brauciena, piemēram, mācību stundu un pasākumu veidošanas principus. Tāpat brauciena laikā iespaidoja Vācijas greznums un dabas skaistums. Bavārija ir unikāls reģions ar savu kultūru un tradīcijām, ar kurām brauciena laikā varējām iepazīties un izjust.

No 19.10. līdz 23.10.2021. projekta ietvaros mūsu skolas skolotājas piedalījās Starptautiskajā pasākumā kas notika Vācijā, Minhenē.

Projektā kā partneri piedalījās arī mācību iestādes no Lielbritānijas, Čehijas, Itālijas, Vācijas un Latvijas.

Šī bija pirmā tikšanās, kurā piedalījās 18 dalībnieki. Mūsu skolu pārstāvēja 3 skolotāju darba grupa – R.Bogorode, G.Pastare un N.Murzjonoka. Šī tikšanās mērķi, kā arī visa projekta mērķi ir veicināt starpkultūru prasmju apgūšanu, veicināt Eiropas kopīgo sakņu un vērtību izsekošanu, nodrošināt kultūras mantojuma popularizēšanu un tā nozīmes atzīšanu Eiropas līmenī, attīstīt mediju kompetences, veicināt svešvalodu apguvi, veicināt starptautisko mobolitāšu skaita paplašināšanu, stiprināt Eiropas sadarbību starp skolēniem un skolotājiem.

Tikšanās noritēja draudzīgā atmosfērā, kas deva iespēju visiem projekta dalībniekiem iepazīties, apspriest projekta uzdevumus, dalīties ar savām idejām. Tikšanas ietvaros tika apspriesti organizatoriskie jautājumi, proti, turpmākas tikšanās termiņi un norises noteikumi.

Projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar digitālu platformu, kurā katrs varēja ievietot projekta aktivitāšu fotoattēlus.

Tikšanās programmas ietvaros tika nodrošināta iespēja iepazīties ar Carl-Steinmeier- Mittelschule (Vācijas partneru skolas nosaukums) mācību procesa organizēšanu. Viesiem tika novadīta ekskursija pa skolu, kuru vadīja vidusskolas skolēni. Mums bija iespēja apmeklēt matemātikas stundu 6.a klasē.

Tā kā projekts “Eiropas dārgumu lāde” saistīts ar kultūras mantojumu visi dalībnieki tika aicināti piedalīties Bavārijas reģiona tradicionālajā pasākumā “Oktoberfest”, apmeklēja skaistāko Ludviga II pili Alpu kalnos - Linderhofas pili, Oberammergauma pilsētas muzeju, Bavārijas karaļu rezidenci Minhenē, Frauenkirche, Bavārijas galvaspilsētas Minhenes centrālo laukumu Marienplatz, Nimfenburgas pili.

Iepazīstoties ar Bavārijas kultūras tradīcijām, vēsturiskiem objektiem projekta dalībnieki vēroja, kā katrai pasaules tautai ir savas brīnišķīgas tradīcijas, un apmeklējot arhitektūras nozīmīgos pieminekļus, katrs cilvēks bagātina un paplašina savu redzesloku, savu iekšējo pasauli, iedvesmojas un vēlas iepazīstināt citu tautu pārstāvjus ar savām valsts tradīcijām.

Sagatavoja: Erasmus+ projekta dalībnieces Nataļja Murzjonoka, Rita Bogorode un Gunda Pastare

eu

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2021.11.02. 08:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs