Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2014.11.07. 17:11

Esi drosmīgs - izdzīvo Latvijas vēsturiskos notikumus reālā spēlē!

Jau kopš 2008.gada par tradīciju rudenī kļuvis mobilizēt Latvijas jauniešus, kuriem svarīga Latvijas vēsture un kuri ir gatavi piedzīvojumiem un spraigām sacensībām brīvā dabā uz patriotisku spēli „Jaunie Rīgas Sargi: Atceries Lāčplēšus!”.

31.oktobrī Daugavpils cietoksnī pirmo reizi tika organizēta šī spēle. Spēles organizatori bija LR Aizsardzības ministrija, LR Nacionālie Bruņotie spēki, biedrība „MEDIA GIDS”, Daugavpils pilsētas dome. Spēlē piedalījās 20 komandas no dažādām pilsētu un novadu skolām. Mūsu skolu pārstāvēja 10.a klases komanda „Jaunās paaudzes sargi” (Jolanta Rimša, Dina Gamarnik, Karina Stankeviča, Pāvels Pranskus, Maksims Latkovskis, Jegors Hromenkovs).

Sākumā iesildījāmies ar visdažādākajiem vingrinājumiem, tad sadalījāmies grupās un devāmies mācībās tajās  jomās, kuras paši izvēlējāmies. Maksims izvēlējās topogrāfiju – karšu  lasīšanu un orientēšanos kartēs. Jegors izvēlējās ierindas mācību, Jolanta – medicīnu, Dina – sakarus, Karina – vēsturi un ekipējumu un Pāvels – maskēšanos. Mācību laikā visi apguva ko jaunu – kā orientēties apvidū un kartē, kā noteikt attālumu ar kompasa palīdzību, kā pareizi soļot un apieties ar rāciju, kā pārsiet lauztu kāju un vēl ko citu. Pēc mācībām notika praktisko zināšanu un prasmju pārbaude – misija „Atceries Lāčplēšus!”, kas simulēja 1919. gada Brīvības cīņas.

Mūsu komanda veiksmīgi tika galā ar visiem pārbaudījumiem. Kaut arī mēs nevinnējām ceļojumu ar prāmi „Tallink” un ceļazīmi uz finālspēli Siguldā, laiks tika pavadīts lietderīgi. Nākamajā gadā mēs arī ceram saņemt ielūgumu piedalīties spēlē „Jaunie Rīgas Sargi: Atceries Lāčplēšus!”

Informāciju sagatavoja  10.a klases audzinātāja O.Babiško

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs