Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2018.02.20. 20:02

Folklora un autordarbi

Ir tāds viedoklis, ka mūsdienu bērnus ir grūti piesaistīt daiļliteratūras lasīšanai.

Iespējams, ka šis viedoklis pastāv pieaugušo attaisnojumam, jo arī viņi biežāk dod priekšroku televīzijai, bet nevis grāmatai. Arī pieaugušajiem nav laika lasīšanai. Daudzi pat uzskata, ka lasīt nozīmē velti tērēt laiku, nevis gūt prieku un zināšanas. Neskatoties uz negatīvo attieksmi, no saviem bērniem viņi gaida labu un apzinīgu attieksmi pret lasīšanu. Bieži var dzirdēt :”Ja tu nelasīsi, tad…”, un tālāk seko sods vai aizliegums (visbiežāk neļauj spēlēt datorspēles), un tad bērnam pavisam pazūd interese pret grāmatu lasīšanu.
Lielākā daļa vecāku cer, ka skolā viņu bērnus ieinteresēs lasīt. Bet skolotājiem nepietiek laika, lai individuāli ar katru bērnu uzmanīgi un pārdomāti lasītu grāmatas. Protams, skolā pievērš uzmanību dažādu formu un veidu meklēšanai, lai aktivizētu skolēnu interesi pret lasīšanu.
Pasākums sākumskolas skolēniem “Folklora un autordarbi” ir viens no paņēmieniem, kā ieinteresēt bērnus lasīt. Pasākumā tika apvienoti dažādi bērnu radošo darbību un lasīšanas veidi. Leļļu teātra izrādi sagatavoja latviešu valodas skolotāja J.Dalecka; mūzikas numurus – mūzikas skolotāja L.Kozinda; deju numurus un scenāriju veidoja skolas bibliotekāre J.Dudkova.

Informāciju sagatavoja: skolas bibliotekāre J.Dudkova

Bilžu Galerija

View the embedded image gallery online at:
https://vsk15.lv/folklora-un-autordarbi#sigProIdd7bd7c235c

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs