Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Svētdiena, 2015.10.04. 18:10

I Vispasaules diktāts latviešu valodā

Neviens, sēdēdams skolas solā, nav varējis izvairīties no diktātu rakstīšanas, tāpēc vārds „diktāts” mums nav svešs.

Šī uzdevuma veikšana nebūt nav vienkārša – viss notiek diezgan ātrā tempā. Vienlaikus jāspēj gan saklausīt lasīto tekstu, gan jāievēro vārdu pareizrakstība un jādomā arī par pieturzīmju lietojumu. Prieks ir tiem, kam diktātu rakstīšana nesagādā grūtības, bet ir skolēni, kam šo uzdevumu veikt ir tīrās mokas. Un daudzi noteikti domā – cik labi būtu, ja par diktātu neliktu atzīmi.

Tad nu jāsaka, ka pienāk arī tādi brīži, kad diktāta rezultātam ar atzīmi žurnālā nav nekā kopīga. 3. oktobrī ikvienam interesentam bija iespēja rakstīt I vispasaules diktātu latviešu valodā gan klātienē, gan tiešsaistē. Pasākuma mērķis bija attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešākas saiknes ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Šogad pirmo pasaules diktātu latviešu valodā interesenti varēja klātienē uzrakstīt Rīgā, Ventspilī, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē. Visās norises vietās plkst. 12 dalībnieki rakstīja vienu un to pašu tekstu. Diktāta teksts bija veidots pēc Jāņa Joņeva romāna "Jelgava 94" motīviem.

No mūsu skolas iniciatīvu piedalīties šai pasākumā izrādīja 11.a klases skolnieces Jūlija Kasecka un Jolanta Rimša. Ir jāgaida apmēram mēnesis, tad uzzināsim, kā meitenēm veicās. Bet svarīgākais ir ne jau rezultāts,  apsveicama ir cilvēku vēlme uzdrošināties piedalīties šai pasākumā, tādējādi paužot arī savu pilsonisko iniciatīvu.

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja S.Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs