Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2021.05.20. 14:05

Iedvesma no saulainās Kipras

 

Pateicoties ES Erasmus+ programmas (KA1) skolu sektora projektam “Skola attīstībā: kompetents skolotājs konkurētspējīga skola” Nr. 2019-1-LV01-KA101-060321 varēju piedalīties kursos „Skolas menedžmenta uzlabošana” (Improving school management) Kiprā.

Veselu nedēļu no 10.-14.maijam saulainajā Kiprā apmeklēju kursus, kuros apguvu dažādas jaunas metodes darbam ar skolēniem, vecākiem un kolēģiem. Tajos piedalījās dalībnieki no Bulgārijas, Slovēnijas un Latvijas. Katram no mums bija iespēja prezentēt savu darbu un skolu. Tāpat mēs daījāmies ar dažādām metodēm, ko paši izmantojam savā darbā. Es ieguvu daudz ideju, ko vēlos realizēt, tāpat apguvu vairākus komunikācijas principus, pie kuriem noteikti pieturēšos. Kursu praktiskajā daļā organizējām savu mācību stundu un to vadījām viens otram, tāpat vadītāja – dokturantūras studente un pasniedzēja universitātēs Kiprā – Crystal Jade – iepazīstināja mūs ar jaukta tipa mācīšanas metodēm (blended learning). Mācību ietvaros aplūkojām dažādus jauktā tipa mācīšanas metodes pielietošanas piemērus no citām pasaules skolām, sazinājāmies ar speciālisti no Amerikas un pārrunājām jautājumus par šo tēmu. Man radās iedvesma organizēt šādā stilā arī kādu no savām stundām karjeras izglītībā.

Limasola – vieta, kurā norisinājās kursi, ir ļoti skaista kūrortpilsēta. Tai ir izeja pie jūras un gara promenāde vakara pastaigai. Tāpat tajā atrodas brīnišķīgs parks, zoodārzs un pils – muzejs. Neskatoties uz Covid -19 ierobežojumiem, kuru dēļ daļa no apskates vietām bija slēgtas, kursu ietvaros norisinājās ekskursija uz vīna dārzu, Omodosu (seno pilsētu ar šaurām ieliņām un klosteri), Kurionu (seno pilsētu, kas dibināta 12.gs.p.m.ē.Tajā atrodas arī amfiteātris) un Millomeri udenskritumu.

Šis ceļojums un iegūtā pieredze ir neatsverama. Esmu izveidojusi jaunus kontaktus, uzlabojusi savas angļu valodas zināšanas un komunikācijas prasmes, tāpat saņēmusi iespēju izmantot dažādas neformālās metodes un uzzinājusi par jauniem interneta resursiem, tāpat arī ieguvusi visu nepieciešamo informāciju, lai organizētu jauktā tipa mācību stundas.

Pateicos par iespēju piedalīties projektā un gūt jaunu iedvesmu projekta koordinatorei Ļubovai Raihelei!

Sagatavoja: pedagogs-karjeras konsultants, Erasmus+ projekta dalībniece Gunda Pastare

 

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2021.05.20. 14:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs