Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2019.10.24. 09:10

Ieguvām jaunas zināšanas un pieredzi “Europass - Skolotāju Akadēmijā” Atēnās

 

Pateicoties Erasmus + KA1 programmai, man bija iespēja iegūt jaunas zināšanas un pieredzi “Europass -Skolotāju Akadēmijā” Atēnās no 13. līdz 20. oktobrim.

ES Erasmus+ programmas (KA1) skolu sektora projekta “Skola attīstībā: kompetents skolotājs konkurētspējīga skola” Nr. 2019-1-LV01-KA101-060321

Mūsu kursu tēma bija “Klases pārvaldības risinājumi skolotājiem: inovatīva metodika, efektīva motivācija, sadarbība un vērtēšanas stratēģijas”. Kursu devīze bija Aristoteļa ideja, ka “nav nekas vienlīdzīgāks par vienlīdzīgu attieksmi pret nevienlīdzīgiem cilvēkiem”. Kursus pasniedza profesionāla skolotāja no Grieķijas Foteini Tsioutsia.

Nedēļas laikā mums bija iespēja diskutēt par to, kā aktīvās mācīšanās procesā motivēt un iesaistīt skolēnus ar dažādām spējām un uztveri, kā pārvarēt dažādas barjeras, izmantojot preventīvās stratēģijas, un kā ikvienam radīt pozitīvu akadēmisko un emocionālo skolas vidi.

Kooperatīvas un sadarbības mācīšanās idejas, uzņēmējdarbības domāšanas attīstība, problemātisku jautājumu risināšana, apvērstas klases izveidošana atradīs pielietojumu mūsu ikdienas darbā, pārejot uz kompetencēs balstītu pieeju mācībām.

Svarīga un derīga kursu sastāvdaļa bija dažādas zināšanu un prasmju novērtēšanas stratēģijas, kā arī studentu iesaistīšana mācību procesā, īpaša uzmanība tika pievērsta rubriku izveidošanai dažādu prasmju novērtēšanai.

Strādājot starptautiskā grupā, mēs uzzinājām par izglītības sistēmas īpatnībām Grieķijā, Horvātijā un Ungārijā. Lielu iespaidu atstāja arī iepazīšanās ar Grieķijas kultūras mantojumu, tas ir nozīmīgs gan skolotāja personības attīstībai, gan arī skolēniem, kuriem viņš nodos savus iespaidus un zināšanas. Tā bija auglīga un produktīva pieredze, iekļaujot jaunas idejas un iespaidus.

Sagatavoja: angļu valodas skolotāja Jadviga Vasiļonoka, Erasmus+ projekta dalībniece

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2019.10.28. 11:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs