Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2020.02.17. 18:02

Iepazīšanās ar dzimtu pilsētu

 

8.februārī 1.a klases skolēni kopā ar viņu vecākiem un skolotājiem (I.Vasiļjevu, I.Marcinkeviču un I.Demidenko) devās izzināt mūsu pilsētas vēsturiskus noslēpumus.

Iepazīšanās ar pilsētu sākās no visiem zināma rajona: „Baznīcu kalns”. Šeit no neliela attāluma viena no otra atrodas Svēto Mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāle un Latvijas Vecticībnieku Pomoras Baznīca, bet nedaudz tālāk Daugavpils Jaunavas Marijas katoļu baznīca un Daugavpils Mārtiņa Lutera evaņģēliski luteriskā baznīca.

Visas baznīcas bērni ar vecākiem izstaigāja, iepazinās ar strādājošiem tur cilvēkiem (priesteri, svētdienas skolas vādītāji utt.). Bērni noklausījās stāstus par svētbilžu izgatavošanu un pat noklausījās baznīcas zvanu mūziku.

Pareizticīgajā baznīcā strādā cilvēks, kurš pabeidza mūzikas skolu pēc programmas baznīcas zvanītājs un speciāli priekš mums tika izpildīti klasiskie un moderni skaņdarbi. Bet luterāņu baznīcā mums atļāva pašiem izmēģināt zvanīt zvanu. Šo zvanu dzirdēja mūsu pilsētas iedzīvotāji.

Vēlāk mēs devāmies uz pusdienām, uz restorānu „Hesburger”. Mēs ar lielu prieku pusdienojām un dalījāmiems ar iespaidiem un viedokļiem.

Rakstu sagatavoja: I.Vasiļjeva

Video: I.Demidenko

Foto: I.Marcinkeviča

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2020.02.18. 18:02

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs