Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2019.12.19. 12:12

Iepazīstot mākslinieka profesiju

Profesijas, kas prasa radošumu, nekad netiks aizstātas ar mākslīgo intelektu. 5. klases skolēni iepazina mākslinieka profesiju kopā ar mākslinieci, Daugavpils keramiķi un tēlnieka Ivo Folkmaņa sievu Mairitu Folkmani nodarbībā “Mākslas profesiju pasaulē!”.

11.un 18. decembrī ar lielu maisu ģipša pie 5. klases ieradās māksliniece Mairita, kas uzbūra kreativitātes gaisotni klasēs. Viņa aicināja skolēnus atcerēties visdažādākos māksliniekus, kādus skolēni zina, pastāstīja par šo profesiju specifiku un nepieciešamajām prasmēm. Skolēni tika iepazīstināti ar unikāliem viņas vīra Ivo Folkmaņa un saviem mākslas darbiem. Dažus no tiem bērni bija redzējuši Daugavpils ielās, Krāslavā un citās pilsētās.

Lielu interesi radīja uzdevums uzzīmēt uzmetumu mākslas darbam, jo Mairita apsolīja, ka apskatot visus darbiņus no Daugavpils skolām, kurās viesojās, viņa kopā ar vīru izvēlēsies kādu un realizēs kā skulptūru. Iespējams, tieši Daugavpils 15. vidusskolas skolēns uzvarēs šajā konkursā un viņa darbu varēsim apskatīt kādā sabiedriskā pilsētas vietā.

Nodarbībai bija divas daļas: teorētiska un praktiska. Protams, tieši praktiskā daļa deva vislielāko sajūsmu. Skolēni strādāja ar ģipsi, viņi atstāja savu rokas nospiedumu tajā. Redzot, kādas izmaiņas notiek ar ģipša konsistenci, uzzināja, ka māksliniekam jāpadodas ne tikai vizuālā māksla, tehniskā grafika, informātika, bet arī tādi mācību priekšmeti kā ķīmija, fizika, matemātika. Tas bērniem bija pārsteigums.

Skolēni devās mājās ar pozitīvu noskaņojumu un ģipsī iespiestās rociņas atspiedumu. Cik interesanti būs nākotnē pielikt roku un saprast, cik ļoti ātri skrien laiks, kā arī atcerēties šo nodarbību, apdomāt, kādā mērā mākslinieka profesija atbilst personībai un interesēm.

Pasākums tika organizēts Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Sagatavoja: karjeras konsultants Gunda Pastare

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs